Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema maneta semnalizare si faruri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
robespierre
Salutare, a mai avut cineva urmatoarea problema: maneta de semnalizare si faza scurta-lunga, din stanga volanului, da rateuri. Adica: comut pe faza lunga, impingand-o inspre bord, dar vine inapoi la faza scurta. Rar mai si sta. Ce poate avea? Deja sa se strice?
RazvanF
https://www.reno.ro/Defectiune-bloc-lumini-t305552.html
mi-am adus aminte ca s-a discutat despre si am cautat postul.
robespierre
Multumesc...hm.....nu stiu ce sa mai zic..la mine face figura cu revenirea la faza scurta doar cateodata, ceea ce e cel mai nasol. Masina asta a avut o gramada de hibe, inca astept raspunsul Renault Romania referitor la plangerea mea vis-a-vis de uzura prematura a discurilor si placutelor. Vad ca e o problema ce apare frecvent..sad.gif
manu18ymc
Sal eu am masina de 2 luni si am semnalizare cu impuls , pe partea dreapta merge in stanga ff greu sau deloc asa trebuie sau este defecta maneta
cj98czh
Trebuie sa mearga atat pe st cat si pe dr tot la fel de simplu si usor, deci la tine este o problema ..
manu18ymc
Am 3 ani garanție la mașina când se apropie de final ma duc la ei poate o schimba
cj98czh
De ce sa stai atata vreme ? Mergi, reclama defectul ... ei constata si ti-o schimba ...
manu18ymc
Are cineva idee daca schimb maneta de semnalizare pe garanție cea defecta rămâne la mine?
cj98czh
NU.
espacern
Poti sa pastezi o poza cu cea defecta....daca ti-e dor de ea!
La schimb piesa pe garantie trebuie sa se returneze piesa defecta..asa e procedura.
manu18ymc
Da mulțumesc frumos am schimbato azi costa 123 euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.