Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Virginizare UCH
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
bogdanutzuu
Vreau sa imi schimb UCH-ul din N1 in N2 sau N3. Ce presupune aceasta operatie? Cum se face si cat costa?
takle
Si eu vreau sa-l schimb.Face figuri si trebuie schimbat.Daca cumpar unul de la dezmembrari acelasi cod.se poate face cu clip-ul???S-au sa il copii de pe ala vechi???
bogdan.bunea
kit complet si ai rezolvat problema , aceeasi motorizare si faza , 1 sau 2 .
takle
eu vreau doar modulul de sub bord..atat se poate scrie pe calculatorul masinii mele???e faza 1
nica florin
QUOTE(takle @ 8 Dec 2016, 20:40)
eu vreau doar modulul de sub bord..atat se poate scrie pe calculatorul masinii mele???e faza 1
*


sal si ai reusit
geoman
Nu cred ca se poate cu clip. Era un video pe utube cu unu care a facut procedura reprogramarii la un ecu sid301 si zicea ca e doar pt upgrade de soft. nu ar putea citi un ecu luat de pe alta masina. Pe de alta parte un ecu virgin sid301 ar trebui sa se adapteze fara nici o reprogramare. Si pe mine ma preocupa problema pt ca vad ca nu controleaza bine vacumul reglajului geometriei variabile de la turbina in sensul limitarii din solenoid a depresiunii intrand pe overboost. Asta dupa ce am verificat solenoidul, duritul si actuatorul vaccumatic al turbinei. Ma bate un gand sa incerc un ecu de la alta masina sa-l incerc cu clip. Pentru uch se poate face reprogramarea lui pt schimbarea nivelului de echpare si a altor optiuni. Din cate mi-aduc aminte nu a cerut coduri sau fisiere dump. Eu am avut nevoia sa reprogramez pt reactivarea optiunii maini libere. Poate nu stiti dar daca nu detecteaza cardul maini libere la apasarea start de mai multe ori isi dezactiveaza singura optiunea. Care aveti un clip care nu se deconecteaza sa-mi ziceti si mie de unde l-ati luat. Al meu trebuie incalzit si se deconecteaza.
RADU__
Se poate face. Eu am făcut la mașina mea când am schimbat motorizarea din 1,6 în 2L
geoman
Ai folosit alt ecu si a lucrat numai cu can clip? De virginizat se poate dar instrunentele folosite costa peste 500eur, ori se poate pune un emulator.
RADU__
Am folosit un soft românesc. Nu știu dacă e corect să spun aici.
geoman
QUOTE(RADU__ @ 29 Oct 2019, 15:52)
Am folosit un soft românesc. Nu știu dacă e corect să spun aici.
*


te referi la cel de decodat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.