Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema grava Twingo!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
Bongo braila
Salutare tuturor! Sunt proaspăt deținător de Twingo si nou venit pe forum iar din păcate am o problema foarte gravă cu buburuza. Când merg pe sosea dreapta Masina merge bine,problema apare când dau de porțiuni cu denivelări sau gropite,atunci masina troncane si ma arunca de pe sosea,adica trage brusc dreapta. Acum evit sa merg cu ea din acest motiv.Mentionez ca am schimbat pivotii,caseta si capetele de bara sunt bune,fara joc.Suspectez amortizoarele dar nu sunt sigur.Deci numai când intră în funcțiune suspensia ,atunci masina trepideaza si trage dreapta.Orice răspuns este binevenit.Multumesc frumos!
Bongo braila
Imi cer scuze pentru dublu post.Rog a se inchide.Multumesc!
gedan
au fost cazuri in care un arc rupt dadea astfel de simptome. lasa amortizorul, verifica arcul, sa aiba toate spirele intregi. verifica si oala de la amortizor, sa nu aiba joc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.