Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme afisare radio - Carminat TomTom
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
BogdanIonita96
Salutare!
Am o problema care devine din ce in ce mai agasanta pe zi ce trece...
Pe sistemul de navigatie nu apare nicio comanda introdusa de la radio si nici bara de jos cu informatii / temperatura. Cand am cumparat masina nu am avut nici cea mai vaga ideea ca ar fi ceva neregula deoarece radioul functioneaza (pot schimba canalele /volumul /pot opri cu totul sistemul din butonul de volum si inclusiv pot schimba pe cd apasand o singura data butonul de radio/cd si de 2 ori pentru a reveni pe radio).
Nu ar fi o problema atat de mare daca as putea sa schimb cumva pe aux fara a vedea nimic pe ecran, este singura optiune care ma intereseaza.
Habar nu am ce are avand in vedere ca navigatia merge din butoanele de langa schimbator, radioul merge si din comenzile de pe volan dar nu afiseaza absolut nimic si repet singura optiune care ma intereseaza este aceea care nu merge, auxiliarul... sad.gif
Am cautat prin toate topicurile si nu am gasit nimic.
Daca aveti vreo ideea, sau cunoasteti pe cineva care a avut aceeasi problema sau stie cum se poate rezolva ( fara a schimba intreaga unitate ) va rog frumos sa imi dati un sfat.
Daca aveti nevoie de alte detalii pot reveni si cu poze, video, etc.
Multumesc premeditat! smile.gif
fishi2
incearca sa ii scoti borna 10 minute si vezi daca mai face dupa.
BogdanIonita96
Am incercat si asta, s-a resetat navigatia insa nicio schimbare.

25 Oct 2016, 09:13:
Nu imi trebuie neaparat sa repar afisajul, desigur ar fi bine venit. Daca ar putea sa explice cineva ordinea butoanelor pentru a putea ajunge pe auxiliar si invers fara a fi necesar sa vad efectiv ce se intampla pe ecran. Un video sau pur si simplu o explicatie daca s-ar putea.
VIOREL68
SALUT,
AI REMEDIAT PROBLEMA LA MEGANE? MA REFER LA AFISAJUL IN PARTEA DE JOS A NAVIGATIEI?

11 Jan 2017, 17:53:
SALUT,
AI REZOLVAT PROBLEMA CU AFISAREA LA NAVIGATIE?
BogdanIonita96
Nu am rezolvat si nici nu am mai avut pe cine sa intreb din pacate.
Aceeasi problema?
VIOREL68
AM ACEEASI PROBLEMA CA SI TINE..CREDEAM CA TU AI REZOLVAT PROBLEMA SI MA POTI AJUTA SI PE MINE..

11 Jan 2017, 18:39:
NE PUTEM AUZI LA UN TEL?
laurbd
a rezolvat cineva problema asta? in aceeasi situatie sunt si eu
leomarc@31
Aceeasi problema o am si eu , de vreo cateva zile . Aparent din nimic am observat ca nu mai apare temperatura pe ecran . Nu mai vad nici posturile de radoi si nici reglajele audio nu mai apar . Pot sa schimb posturile de radio , sau sa ma conectez la telefon . Nu a avut nimeni acest defect inca ? Sau Cineva care la rezolvat .
Edw26
Salutare!Intampin aceeasi problema, a gasit cineva o rezolvare pentru aceasta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.