Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Atentie la module minune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
azaghorth
Salutare,

Teapa mare

Teapa si mai mare


Unii profita de naivitatea oamenilor.Cica economizor de combustibil,o mizerie de LED alimentat la priza de bricheta.
VladSoare
Știi ce se spune, că este moralmente greșit să le permiți fraierilor să-și păstreze banii, nu? biggrin.gif
azaghorth
Ironia e ca modulul are efectul opus a ceea ce pretinde ca face biggrin.gif
azaghorth
Ma gandesc ca trebuie sa depuna cerere o persoana pagubita,sau mai bine mai multe.
Atunci o autoritate il poate lua pe mester la intrebari gen: conform carui certificat avizat se atesta ca dispozitivul scade consumul?Doar ca apare pe site ca persoana x zice asta?Pana la urma declaratiile respective pot fi inventate,cum probabil si sunt.
Alt aspect e ca proprietarul site-ului nu da adresa de contact,pentru comanda completezi un formular,are datele tale si-ti trimite pachetul,nu stiu daca pe pachet are vreo adresa.
Bicicleta galbena
QUOTE(azaghorth @ 21 Oct 2016, 13:10)
Ironia e ca modulul are efectul opus a ceea ce pretinde ca face biggrin.gif
*


Cum asa?

alumoi
Consuma curent care este produs de motor care consuma mai mult combustibil....
Ai prins ideea.
Referitor la topic, daca nu lasi prostii sa se friga cum crezi ca ii poti educa? Daca le spui ca sint prosti se supara. Daca le spui ca omul e tepar sar cu gura ca tu esti prost si ca nu te pricepi. Asa ca lasa-i sa cotizeze.
Bicicleta galbena
Eh, stiu care e ideea, dar ma tem ca consumul device-ului e atat de mic ca nu poate fi cuantificat (sau se poate, dar nu " se merita" efortul).
In fine, am servit un pahar, sunt cam carcotas...

VladSoare
Trebuie să recunosc că demult, pe cînd eram mic și tocmai intram în lumea mașinilor, am pus și eu botul la perechea aia de magneți de se punea pe furtunul de admisie de benzină.
Chiar au avut un efect magneții. Un efect rapid și vizibil. Dar desigur, n-a fost cel scontat. biggrin.gif
azaghorth
QUOTE(alumoi @ 21 Oct 2016, 19:11)
Asa ca lasa-i sa cotizeze.
*


Sa-i convingem atunci ca daca monteaza mai multe merg gratis biggrin.gif

QUOTE(Bicicleta galbena @ 21 Oct 2016, 19:46)
Eh, stiu care e ideea, dar ma tem ca consumul device-ului e atat de mic ca nu poate fi cuantificat

Asa e ,curentul consumat e infim.Ideea era ca nu face ceea ce pretinde
argon
Cred ca ai gresit forumul, aici din cate stiu eu sunt oameni cu capul pe umeri care nu cred in prostii de genul. Mai sunt cativa care inca cred in Metabond/Duralube & co, dar asta-i viata, totusi alea fac ceva...daca le zici sa bage de la inceput un ulei mai gros, prefera sa strice un ulei mai subtire cu porcariile alea, ca sa-l faca gros, tre sa traiasca unii de pe naivitatea unora.
azaghorth
Ti se pare ca promovez acest modul?Tocmai de aceea am zis Atentie pentru ca este o mare porcherie.
Discutiile despre aditivi sunt pe alte topicuri.
diesel_power
La cum sunt facute acele prezentari trebuie sa ai un IQ chiar mic sa pui botul.
Dupa cum ai facut topicul asta, ne ceri sa acordam "Atentie" acelui produs, deci eu inteleg ca il promovezi.
azaghorth
QUOTE(diesel_power @ 22 Oct 2016, 13:16)
La cum sunt facute acele prezentari trebuie sa ai un IQ chiar mic sa pui botul.
Dupa cum ai facut topicul asta, ne ceri sa acordam "Atentie" acelui produs, deci eu inteleg ca il promovezi.
*


Dupa logica asta,semnul acesta de circulatie promoveaza vacile... radmasa.gif
Am zis Atentie (nu cumparati se subînțelege).
Mizam tocmai pe IQ-ul ridicat al userilor acestui forum ca nu mai trebuie precizat asta...
Uita-te pe topicurile de Consum Megane/Laguna...etc, sa vezi cat se agita unii ca masina x concuma cu 0.0001% mai ult ca masina y;botanisti vor fi mereu.
Cine vrea sa inteleaga intentia mea o intelege,cine nu...asta e.
papa_mulo
QUOTE(VladSoare @ 21 Oct 2016, 20:48)
Trebuie să recunosc că demult, pe cînd eram mic și tocmai intram în lumea mașinilor, am pus și eu botul la perechea aia de magneți de se punea pe furtunul de admisie de benzină.


Nu esti botanist adevarat, aia adevarati pun botul toata viata, nu se invata minte. Trebuie doar sa schimbi putin metoda, sa o rafinezi de fiecare data si il faci sa puna botul si a doua oara, apoi a treia oara samd.
nlu
http://motor-ca-nou.com/proengine/oferta/
Ăștia mai șmecheri, soluție cu pitici care repară motorul pe interior.....
icsfails
QUOTE
POȚI - reduce consumul de combustibil cu 10-15%, iar al uleiului cu 19%

Daca masina nu consuma ulei, inseamna ca o sa inceapa sa produca? icon_mrgreen.gif
Lampard

Nu mă interesează dacă mașina ta are la bord 300, 500 sau chiar 900 mii de kilometri... Dacă este diesel sau pe motorină.
VladSoare
QUOTE(icsfails @ 27 Jan 2017, 22:29)
Daca masina nu consuma ulei, inseamna ca o sa inceapa sa produca?  icon_mrgreen.gif
*

Nu, pentru că 19% din zero e tot zero. tongue.gif
stefandinescu70
QUOTE(papa_mulo @ 31 Dec 2016, 05:59)
Nu esti botanist adevarat, aia adevarati pun botul toata viata, nu se invata minte. Trebuie doar sa schimbi putin metoda, sa o rafinezi de fiecare data si il faci sa puna botul si a doua oara, apoi a treia oara samd.
*




Asta cu botanica nu este nimic , daca nu cumperi de aici ( scuze de offtopic daca daca vorbeam de BOTANICA sunt ontopic cu ... module minune ... )

http://innovatehno.eu/products/


Si stiu pe unii ( 2 bucati de botanisti cu vile pe la munte ) care au si comandat asa ceva . radmasa.gif si asteapta sa le vina ( .. ce??? nu stiu ce o sa le vina )
papa_mulo
O sa le vina rau smile.gif

Si varianta 2: pt romania se face livrarea din poola, nu din zagreb.
nlu
Mai este de apărut în curând și vopseaua care reînoiește tablă, vaselina care reînoiește articulațiile, planetarele si cardanele si dintr-un junghi faci o mașină boboc radmasa.gif doar cu trei cutii de soluții minune cool.gif
papa_mulo
Pe site scrie ca cica livrarea se face gratis, ca isi permit: au minivanuri cu motoare electrice alimentate pe acelasi principiu wink.gif
stefandinescu70
QUOTE(papa_mulo @ 28 Jan 2017, 09:23)
O sa le vina rau smile.gif

Si varianta 2: pt romania se face livrarea din poola, nu din zagreb.
*




up.gif

VladSoare
QUOTE(papa_mulo @ 28 Jan 2017, 09:23)
Si varianta 2: pt romania se face livrarea din poola, nu din zagreb.
*


radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.