Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Numere provizorii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
sorin69
Salut, vreau sa stiu daca se poate iesi din tara cu auto cu numere provizorii ( rosii ), va multumesc.
cj98czh
NU!
sorin69
Ok, masina este noua pana saptamana viitoare nu cred sa o pot inmatricula si eram curios daca pot iesi cu ea din tara, nu se poate nici o problema, toate cele bune.

P.S. rovigneta stiu ca, nu este necesara pana o inmatriculez, pot merge fara probleme cu numerele provizorii
tunderbird
QUOTE(sorin69 @ 26 Sep 2016, 11:12)
...
P.S. rovigneta stiu ca, nu este necesara pana o inmatriculez, pot merge fara probleme cu numerele provizorii
*



Da!
espacern
Pe talon (documentul eliberat la ghiseu) este clar mentionat "valabil numai in Romania"....da cine sa citeasca?
sorin69
Ok, multumesc.

<span class='edit'>26 Sep 2016, 18:01:</span>
QUOTE(espacern @ 26 Sep 2016, 17:56)
Pe talon (documentul eliberat la ghiseu) este clar mentionat "valabil numai in Romania"....da cine sa citeasca?
*


Care talon, care ghiseu ?
Daca vrei sa fi dragut si sa raspunzi toate cele bune, daca ai chef doar de misto la mai mare.
Nu detin decat o autorizatie de circulatie provizorie, valabila o luna eliberata de concesionarul auto.
espacern
Pe autorizatia de circulatie provizorie nu este specificat ca este valabila circulatia doar in RO?
darksleep
Scrie.

“Se autorizeaza circulatia pe ruta: ROMANIA ”

Tocmai m-am uitat si eu pe autorizatia mea.
sorin69
QUOTE(darksleep @ 26 Sep 2016, 20:35)
Scrie.

“Se autorizeaza circulatia pe ruta: ROMANIA ”

Tocmai m-am uitat si eu pe autorizatia mea.
*


Intr-adevar se specifica ca, este valabila doar in Romania.
espacern
Nu inteleg cum primesti un document fara sa-l citesti?
Mai ales ca nici nu scrie mare lucru pe acolo!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.