Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare cutie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
sardu33
Am un renault kangoo din 2002 cu cutie automata adaptat pentru persoane cu handicap .A fost accidentat .
Am gasit unul identic dar cu cutie normala .As dori sa-mi spuna careva daca se poate schimba cutia ca schimbarea acceleratorului pe stanga si celelalte modificari se pot face relativ simplu .Nici motorul de pe cel vechi nu a fost afectat masina fiind lovita din lateral
espacern
Nu prea poti sa faci schimbarile dorite....cutia si motorul sunt impreuna cu masina.
Adica functionarea corecta este influentata de rapoartele cutiei....si de calculatorul de injectie!
Orice modificare se face cu piese diferite de ce s-a montat in fabrica inseamna masina neconforma....cu functionare/consum anormale!
sardu33
dar daca schimb motorul cu tot cu cutie
espacern
Ansamblul motor+cutie se monteaza pe masina impreuna cu cateva piese "dedicate".....calculator injectie (trebuie cablaj),suporti prindere,evacuare,planetare,etc.
Adica trebuie sa schimbi cam tot ce este pe sub capota....si nu numai!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.