Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Utilizare forum pe dispozitive mobile
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
cdadan
Stimați administratori,

De câteva luni, mai exact de la ultimul update de nu-stiu-ce (atunci când au apărut și probleme de afișare, rezolvate ulterior) postarea de pe dispozitive mobile a devenit o loterie. Mai exact, de multe ori mesajul este postat dublu sau triplu, fără voia utilizatorului.
S-a discutat despre posibilitatea ca aceasta manifestare să apară doar în condițiile unei conexiuni lente la internet. Va spun eu cu siguranță ce nu este așa. De pe telefon sau tableta, cu net stabil si rapid, cu 3g si semnal beton, pe diverse routere, în țară sau aiurea, chiar și atunci când paginile se încarcă instant, la postarea unui mesaj te trezești de prea multe ori cu o întârziere de 5-10 secunde si dublarea/triplarea postării.

Îmi permit să va recomand să încercați cât mai des conectarea si postarea de pe dispozitive mobile, atât domniile voastre cât și moderatorii, strict pentru a observa și a rezolva aceste manifestări.
l@u
Stai sa vezi belea daca vrei sa bagi si un atasament, e varza forumul de pe dispozitivele mobile.
vallixx
Apar posturi dublate daca nu ai rabdare si apesi de mai multe ori pe Add Reply.

El ia comanda din prima , dar pentru ca pe moment reactioneaza cu intarziere tu ai impresia n-ai click-uit unde trebuie.

Si mai apesi de vreo doua ori.....si el ia toate 3 comenzile.

Nu stiu ce naiba e cu forumul, uneori stau dupa el si peste 20 sec ( de exemplu ieri ), alta data merge instant (de exemplu azi). Acelasi pc, acelasi tel, acelasi net, acelasi router.
bion
Parca e in vremea cu dialup. Dar o sa primim raspuns ca e dacia nu mertzan biggrin.gif
cdadan
QUOTE(vallixx @ 9 Aug 2016, 00:27)
Apar posturi dublate daca nu ai rabdare si apesi de mai multe ori pe Add Reply.
*


Asa credeam si eu. La inceput. Te asigur ca de multa vreme apas doar o singura data si astept. Rezultat? Identic.

Uite fac si eu o paranteza. Astia de la facebook. Eu nu sunt fan, nu sunt utilizator activ. Dar ...
In urma cu ceva vreme toata sefimea a fost "indrumata" sa renunte la IOS pentru Android. De ce? Fiidca ei fiind centrati pe IOS, acolo erau atenti la updateuri si la rezolvarea bug-urilor. Alea de Android erau mai la coada, trecute cu vedrea, pentru ca nu-i deranjau in mod direct.
Tot de la ei citire, pentru toti angajatii, s-a instituit asa zisul program "martea 2G". De ce? Simplu. Pentru ca cica exista multi utilizatori, prin tari de mana a 2-a, care au la indemana net cu viteze inferioare, iar pentru ei utilizarea facebook-ului e un calvar. La fel ca sefii lor, daca nu te lovesti direct de o problema n-ai vreo ambitie s-o rezolvi.
D-aia ma gandeam sa indem adminii si moderatorii sa utilizeze dispozitivele mobile si sa posteze de pe ele.
Fratzica
Post scris de pe tel smile.gif
cdadan
Incearca si la jurnal de bord. Mai multe, nu se intampla chiar de fiecare data.
vallixx
Azi la mine a mers bine. Mai devreme am postat de pe pc, acum postez de pe tableta. Nu par a fi probleme deocamdata. Si ieri a mers decent. Duminica in schimb a fost calvar.
b06fcn
De ceva vreme nu mai puteam posta de pe iPhone, puteam doar naviga pe forum. Puteam insa de pe iPad. De vreo doua sau trei zile nu mai pot nici pe de iPad. Dupa ce scriu ce am de scris si vreau sa dau Add Reply imi apare un mesaj care ma anunta ca formularul nu este securizat si ma intreaba daca chiar vreau sa merg mai departe. Ii dau send si revine la pagina initiala a forumului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.