Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cod manson/burduf Hayon Megane 2 Estate ( Break )
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
X_T_C
Salut,

Ma intereseaza codul mansonului/burdufului prin care trece instalatia electrica in hayon, am comandat unul si a venit de Sedan cred , e putin mai lung si sunt altfel prinderile de caroserie.Cel instalat pe masina -am taiat ca urmare a deschiderii portbagajului din interior, s-a rupt firul negru in masa.
Dreamer
Si la mine s-a rupt si din cate mi-au spus cei de la reprezentanta vince cu tot cu cablaj ... si costa mult ..
Diac
Doar mansonul? Pai la sedan e 35 de RON. Nu ar trebui la break sa coste mai mult. Manson fara cablaj. Cablajul e 2200 RON.
Dreamer
Daca s-ar gasi separat as fi cel mai fericit sa-l schimb... fara cablaj.
X_T_C
Problema e ca am comandat din 2 părți, una fiind reprezentanta și e diferit fata de ce am pe mașină. O sa ma duc și cu mașina la reprezentanta sa le arat diferența ( evidenta ), ei susțin ca dupa seria de caroserie corespunde un cod, care vizibil se vede ca e diferit ( tind sa cred ca e de Sedan întrucât e mai lung ). Nu a schimbat nimeni cu Estate mizeria aia de cauciuc ?! Codul este 8200124902 dar nu e bun.
Dreamer
Parca gasisem un topic pe undeva ... pe aici, dar nu-l mai gasesc, stiu ca s-a mai discutat despre asta, in urma cu catva ani.
Gill_ro
Pe burduful vechi aveti un cod, cautati dupa acel cod. Pentru Sedan gasiti pe autokarma la 18 lei iar la dacoserv cu 25 lei.

Link catre topic-ul ""Cum se schimba burduf cauciuc portbagaj " - http://www.reno.ro/-t163597.html
Dreamer
Ala este de sedan, noi cautam de Estate smile.gif
Salinas
Folositi butonul ,,Cerere oferta,, de pe cateva site-uri de piese auto online. S-ar putea sa aveti o surpriza, placuta, din partea unuia. Bafta!

P.S.- am facut asta pentru a gasi lampa de stop suplimentara, care nu figureaza pe niciun site. Am cerut oferta. Acestea au fost de la 395 lei la 155 lei!
geapsy1980
Salutare, a gasit cineva codul pentru burduf de break??? pe unde am fost gasesc doar de sedan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.