Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cotiera clio 4 estate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
valentin_dav
salutare din nou, a inceput sa-mi placa sa deschid noi topicuri.
de data asta cu alt subiect. am facut greseala de a-mi lua estate fara cotiera si acum am constatat ca locul gol dintre scaune nu prea da bine, ba chiar e urat. m-am interesat de o cotiera originala reno+montaj dar la pretul de 900 ron ma depaseste cu foarte mult. asadar vreau sa va rog pe cei care sunt-au fost in situatia mea cum au rezolvat aceasta problema? pe net am vazut ceva cotiere dar sincer sa fiu erau departe rau de originala. daca aveti vreo sugestie, vreun site, o adresa ceva este binevenita cu multumirile aferente
Haustrum
E ok ca si calitate, se monteaza f usor.
Gasesti si mai ieftine, dar nu cred ca merita.
cotiera
Marius.braila75g
Cotiera ARMSTER este dedicata pentru Clio IV, asa ca se incadreaza foarte bine intre scaune, si este destul de ok ca si calitate si desing. O am de aproape 2 ani si sunt super multumit de ea. Recomand.
valentin_dav
multumesc de sugestii, am studiat-o si pare ok ( ce am vazut din poze), dar vad ca nu se rabateaza la 90 grade cum va descurcati cu ea in modul rabatat? nu este nimic deranjant? ceva care sa incurce?
multumesc mult
Marius.braila75g
Se rabateaza destul cat sa nu incurce, oricum este loc suficient pentru frana de mana. Eu am si statia CB intre scaune si nu ma incurca deloc.
citizen
Sincer mi se pare mult mai ok asta decat cea originala. Eu am dat 150Eur pe ea cand am configurat masina dar nu se merita! E mica si fara alte compartimente de depozitare. Este prinsa de scaunul soferului, nu intre scaune - poate asta ar fi un plus, dar nu sunt sigur. Nu cred ca m-ar incomoda una prinsa intre scaune, mai ales daca ar avea inca 1-2 spatii mici de depozitare si sa fie putin mai mare
daniandu526
Salut
pt modelul cu cotiera incorporata in scaun a gasit cineva alte variante?mi se pare foarte scurta uneori chiar incomoda.nu as vrea sa o dau jos si sa pun una din cele prezentate mai sus cu prindere in suportul de pahar din spate
Multumesc
bazate
A mai instalat cineva cotiera recent? Au mai scăzut preturile?
Pe mine mă interesează varianta cu fixare de scaun și spațiu depozitare.
Eram pe punctul de a lua una cu fixare pe tunel dar soția își da scaunul în fata și practic cotiera ar fi fost inutila....
Privind la Logan din 2016 preturile pt același produs sunt semnificativ reduse. ...posibil sa fie chiar aceeași piesa!
bazate
Incep din nou documentarea pentru o cotiera. Am gasit asa ceva pentru Dacia...preturi intre 299 si 550. La reprezentanta cam 700 de lei cu tot cu montaj....deci tot aia.
Raman decis la acest model pentru ca sotia gliseaza mult scaunul in fata si cotiera montata pe tunelul central nu ar mai fi accesibila pentru ea.
Sfaturi? Surse de piese?
jezebel
sau asta
https://www.aliexpress.com/item/4000282743608.html
Vesolino
Salut, sunt nou in acest grup, detin un clio 4, fabricat printre ultimele (2020) si caut si eu sa montez o cotiera, (nu vreau de pe aliexpress).
Ma uitam la cele de la Rati Armster, ce parere aveti?
teo77
Salut, eu am Armster montat pe Clio 4 Estate si sunt multumit de cum arata. Sper ca pozele sa te ajute sa te lamuresti. Spatiul de depozitare este cam mic in rest este ok.
Vesolino
Mersi mult de ajutor, o sa-mi comand si eu una
nicuval
Am si eu o cotiera Armster la fel ca cea a lui Teo pe masina din semnatura. Sunt multumit de ea si acum la doi ani si ceva de cand am montat-o. Recomand.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.