Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radio CD
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
cozma1993
Salut

Detin un Renault clio 3 care are radio cd cu mp 3 si comenzi pe volan si as dorii sa stiu daca pot pune un radio original cu bluetooth.
Pe comenzile la volan am buton de raspuns/respingere apel lucru care ma duce cu gandul ca ar merge.
Un radio cd cu bluetooth am gasit la pret bun. Intrebarea mea este daca merge si de pe ce model? Megane/ laguna sau doar de clio.

Va multumesc!
dan22y
In 2007 nu stiu sa fi fost radio cd cu bluetooth. Doar la clio 3 facelift, adica dupa 2009. Posibil sa fi fost schimbat comenzile de volan impreuna cu comutatorul de stergatoare.
cozma1993
Am inteles.
Eu masina nu o am am de noua. O detin de 5 luni sunt foarte multumit doar ca un an inainte de aceasta am mers cu un logan 2 care avea Bluetooth si m-am cam obisnuit..
Daca nu se poate, ma resemnez.
Inca o intrebare scurta. Unde pot vedea nivelul de echipare al masinii ca la modelele mai vechi (dynamique, expression, etc)
Multumesc!
pepelutza
trimite-i VIN -ul masinii lui espacern colegul nostru bun la toate si sigur te va ajuta.
dan22y
QUOTE(cozma1993 @ 10 Jun 2016, 10:55)
Am inteles.
Eu masina nu o am am de noua. O detin de 5 luni sunt foarte multumit doar ca un an inainte de aceasta am mers cu un logan 2 care avea Bluetooth si m-am cam obisnuit..
Daca nu se poate, ma resemnez.
*


Bluetooth se poate cu car kit Parrot.

QUOTE(cozma1993 @ 10 Jun 2016, 10:55)
Inca o intrebare scurta. Unde pot vedea nivelul de echipare al masinii ca la modelele mai vechi (dynamique, expression, etc)
Multumesc!
*


Pune o poza cu masina interior-exterior si aflii imediat tongue.gif
cozma1993
Nu pot da mesaje private si nici pozele nu le pot pune.
daca va ajuta las seria vin aici VF1BR1AOH38230454
Multumesc!
Baloc Cristoff
Salut!
mi-am adus un Clio III estate din Germania. Radioul are memorate statiile de acolo, si nu vrea sa prinda nimic aici. Cine mi-a adus masina nu a testat radioul acolo. CD playerul functioneaza deci nu este o problema audio. Cum il pot reseta, sau seta pentru romania?
Multumesc!
espacern
Daca este aparatul montat de origine trebuie sa schimbi modalitatea de cautare....citeste manualul!
Baloc Cristoff
l-as citi, insa nu e nici in engleza nici in romana... o sa incerc sa il gasesc online.
Multumesc!

2 Mar 2017, 22:36:
Am mai incercat si am descoperit ca merge pe low si medium freq. Numai FM nu prinde. Stie cineva cum il setez?
Baloc Cristoff
Revin cu noutati, azi am ajuns cu masina la camp, la Bucuresti, merge radioul si pe fm. Pana intru inapoi intre dealuri. smile.gif) aici merge doar antena satelor pe joase si ceva rusi pe medii. Bun antena satelor , am aflat ca in ceva localitate apa va oprita intre orele 12.00...17.00 pentru reparatii =))) . Informatii utile.
Ma gandesc daca e antena, sau mai degraba transformatorul prea slab? Cealalta masina prinde radio aici. Prinde si telefonul cu cablu de la casti radio. Sau e o conexiune slaba?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.