Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: manual tehnic Renault 16
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers
Bogdan Iorga
Salut!
Restaurez un Renault 16 din 1967.
E o poveste lunga, care a inceput in 2012, cind am dus masina la sablat, pe undeva, pe la Moara Vlasiei. Dupa care am avut bafta sa gasesc un tinichigiu care mi-a refacut tablaraia in "doar" doi ani si jumatate... Acum, masina zace, pe undeva, prin Chitila, la un mecanic care, desi initial s-a jurat ca stie cu ce se maninca un Renault 16, de doi ani imi zice ca n-are "instructiuni ca la Ikea", ca s-o monteze la loc.
De aceea, lansez o intrebare (poate - poate am noroc...):
are cineva, in format PDF, manualul tehnic pentru Renault 16?
Am nevoie de scheme atit pentru ansamblarea pieselor mecanice, cit si pentru schema electgrica.
Multumesc frumos!
Bogdan
Ov
ti-am trimis un mesaj smile.gif
tunderbird
QUOTE(Bogdan Iorga @ 30 May 2016, 14:03)
Acum, masina zace, pe undeva, prin Chitila, la un mecanic care, desi initial s-a jurat ca stie cu ce se maninca un Renault 16, de doi ani imi zice ca n-are "instructiuni ca la Ikea", ca s-o monteze la loc.
De aceea, lansez o intrebare (poate - poate am noroc...):
are cineva, in format PDF, manualul tehnic pentru Renault 16?
Am nevoie de scheme atit pentru ansamblarea pieselor mecanice, cit si pentru schema electgrica.



Ca s-o monteze ca la Ikeea nu-i trebuie manual de service, ii trebuie catalogul explodat cu insiruirea pieselor de schimb....
http://www.retrorepro.fr/79-thickbox_defau...e-de-pieces.jpg

Halal mecanic! Pai daca tu trebuie sa-i faci rost de documentatie pentru ca el sa-si faca meseria, mai bine te apuci tu de asamblat!

http://www.renault16.com/onderdelenalf_en.htm
Ov
sa traiesti 1000 de ani pt al 2-lea link, nu stiu cum am trecut pe langa el biggrin.gif
Bogdan Iorga
Da, stiu, as lua tot carabalicul si miine de la individul acela daca as da de un meserias adevarat... cred ca in iulie, dupa ce termin cu examenele lui fi-miu, ma mut de la mesterul din Chitila...
Multumesc pentru linkuri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.