Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Incalzire in scaune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
fabby
Va salut.
Diseara montez incalzire in scaune si vroiam sa va cer sfatul, ce tip de butoane sa aleg si unde ar fi mai fain sa le montez?
10x!

user posted image
user posted image
R19/16v
Ia-le pe cele originale si monteaza-le acolo unde le-a pus si francezul.
fabby
deja le-am montat in lateral la scaune si vine destul de bine.
R19/16v
Veneau mai bine cu butoanele originale wink.gif
fabby
asta e clar!
nu mi-a venit in cap ideea...+ ca unde gaseam butoanele originale? cautam la dezmembrari? apoi crezi ca mergea sa iau butoanele originale de renault si sa le pun la kitul de incalzire in scaune? sau zici sa fi luat kit-ul cu totul de la dezmembrari?
R19/16v
Incalzirea eu as fi luat-o Waeco, e mult mai buna decat ce pune reno, iar butoanele le luai de la orice dealer reno, nu pot face o avere.
La dezmembrari, daca gaseai, puteai lua numai scaunul complet.
#Dino
Eu am luat momentan o husa cu incalzire Waeco, isi face treaba bine.

As fi pus incalzire in scaune (Waeco) dar mi-a fost teama ca o sa mi scoata masina din garantie, asa ca 1-2 ani o sa ma descurc cu husa asta.
R19/16v
Eu asta i-am pus sotiei si ma oftica maxim smile.gif

http://www.alarmservice.ro/waeco-msh-200
fabby
arata ok, dar cam scump
eu am pus varianta cu buton si arata destul de bine. pentru 2 scaune, kitul cu montaj = 440 ron
mi s-a parut un pret bun.
R19/16v
Diferenta de pret e complet justificata.
adrian_79_andrei
Interesant ceva poze ai ?
Si pe mine ma bate gandu sa pun incalzire dar am aceeasi teama legata de garantie.

Zi faina,
Adrian
#Dino
QUOTE(fabby @ 18 Dec 2015, 13:09)
arata ok, dar cam scump
eu am pus varianta cu buton si arata destul de bine. pentru 2 scaune, kitul cu montaj = 440 ron
mi s-a parut un pret bun.
*



Link, model, detalii?

QUOTE(adrian_79_andrei @ 18 Dec 2015, 14:02)
Interesant ceva poze ai ?
Si pe mine ma bate gandu sa pun incalzire dar am aceeasi teama legata de garantie.

Zi faina,
Adrian
*



Cine?
fabby
am pus 2 poze la inceputul tipicului. este prima poza, cu buton in 3 trepte: inchis, incalzire medie, incalzire maxima.
adrian_79_andrei
MA gandeam la poze cu tot ce a rezultat dupe montare butoane si incalzire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.