Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un mic amplificator auto reasaptat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
Riciu77
Salut smile.gif ma laud si eu putin cu o un proiect de weekend wink.gif) plmbandu.ma prin targul de vechituri am gasit un amplificator la pret infim, l.am probat pe woofer nu prea face mult scandal neavand reglaje de bass, nu a fost panica avand 2 incinte am decis sa il montez in casa treaba, am fugit repede la magazin am luat un difuzor nu scump inca nu stiam daca merita investitia, m.am apucat de montat si cand am facut proba boom supara vecinii smile.gif) asta este produsul finit ureamaza sa bag sursa in incinta sa montez tweeterul sau un difuzor de medii si sa fac o gura de aerisire in locul tweeterului, cateva intrebari stie cineva ce sunt pinii aceia lo-z-imput
marksman
Lo z input = intrare de impedanta mica (probabil din etajul final al unui amplificator de mica putere)
l@u
Aia is pinii gramaticali.
Riciu77
Si mufa aceaia neagra ? Este acelasi input ca rca?

14 Dec 2015, 23:25:
aaa am inteles multumesc smile.gif pini gramaticali sunt in ceata smile.gif) dar am inteles ce si cum sunt acei pini biggrin.gif sunt novice la electronica doar ce mai lipesc ici colo cate ceva dar imi place cat stiu sa fac mici proiecte biggrin.gif
bygy007
lo-z-imput intrare de impedanta mica , adica se poate cupla iesirea unui amplificator de putere
cealalta mufa este mufa DIN semnal de valoare mai mica , scrie acolo 70mV
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.