Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: WTF is wrong with this ppl!?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
luck33ro
Vazui azi niste superproductii virale care rup la tineret:



sau


specia e pe cale de disparitie sau m-am ramolit eu ?
Tamango
Imbatranesti ...
aaddrryyss
OT: WTF is wrong with THESE ppl!?

Am obosit de atata engleza chinuita de indieni, de la romani am pretentii, ce dracu'...
Tamango
Grammar nazy si trafic nazy. Wtf is wrong with aaddrryys ?
luck33ro
Nu si-a luat inca bullbar... sad.gif
Tamango
Nu, nu si-a luat-o inca de la unul cu bullbar, ca se potolea el. Ii iesea justitia pe nas.
andreist
Prima chiar imi place, musical storytelling. Cea cu fox, fara cuvinte. Aceste exemple nu sunt chiar ceva rau, am asistat prin franta la ceva ce se numea arta si am ramas WTF nu stiam cum sa reactionez: oamenii aruncau cu bulion pe scena si se tavalleau in chiloti prin bulion in timp ce faceau ca toti dracii ( fix ca babele posedate de scoate dracii din ele popii ).
MuciX
Chiar nu vad care este problema voastra; faptul ca nu intelegeti voi sau nu va place voua, nu inseamna ca este ceva in neregula cu ei.
Frumusetea artei este ca e personala, deci ce inteleg eu prin arta poate sa va repugne voua si invers.
Indiferent cat de justificabila vi se pare arta pe care o apreciati voi, exista oameni care nu o vor intelege.
luck33ro
Eu am zis ca-s parodii, dar oamenii aia erau prea seriosi happy.gif
VladSoare
QUOTE(MuciX @ 6 Dec 2015, 09:11)
Chiar nu vad care este problema voastra; faptul ca nu intelegeti voi sau nu va place voua, nu inseamna ca este ceva in neregula cu ei.
Frumusetea artei este ca e personala, deci ce inteleg eu prin arta poate sa va repugne voua si invers.
*

Ei lasă, că a devenit un obicei să ne ascundem după termenul de "artă" pentru a justifica orice rahat. O grămadă de așa-ziși "artiști" fac cîte o balegă, pun în vîrful ei un sul de hîrtie igienică și o numesc "artă". Iar dacă spui adevărul, și anume că e doar o balegă împuțită, se justifică cum că vezi doamne, arta e personală, tu ești de vină că n-o înțelegi, etc. Iar în timpul ăsta o grămadă de neaveniți care habar n-au ce înseamnă artă se prefac că le place, pentru simplul motiv că se numește "artă" și își închipuie că-i crede lumea mai profunzi și mai sensibili dacă apreciază "arta" decît dacă o critică.
Arta este într-adevăr subiectivă și personală, dar la sfîrșitul zilei un rahat este tot un rahat. Faptul că acoperi rahatul cu un termen abstract nu-l face să miroasă mai bine.
vallixx
up.gif
MuciX
A devenit chiar neincapator pamantul asta, observ. Cu ce te deranjeaza pe tine daca aia intelege el prin arta?
Hai sa facem un exercitiu de imaginatie: ce ar fi spus Mozart sa fi vazut un concert AC/DC? Sau poate Jelly Lee Morton, uitandu-se la un sitcom, de genul Married with Children?
Hai sa o luam invers. Sa presupunem ca iti plac filmele de Nicolaescu. Iti pot garanta ca iti gasesc cel putin o persoana, chiar de pe forumul asta, care sa iti poata spuna cu argumente "că e doar o balegă împuțită", care ti-ar fi reactia?

Nu spun sa fim toleranti cu orice, dar ne-ar prinde bine tuturor daca am accepta ca unii oameni pur si simplu nu gandesc la fel ca noi.
luck33ro
Arta e subiectiva desigur, dar arta penibila este un non-sens - parerea mea desigur blush.gif
PhilipMorris
am cam ramas in urma, ce e ala ppl?
MuciX
PeoPLe.

Acum ca un addendum la corectia de mai sus, depinde ce a vrut sa spuna autorul, ambele variante fiind corecte, in functie de context.
This people - acest popor (putand sa se refere la poporul american, general acceptat ca fiind pionierul "Pop Culture")
These people - acesti oameni (referindu-se strict la indivizii ilustrati).

P.S. de "pakistanezi" sunt si eu satul, in special de aia romanesti, diferenta e ca unii isi constientizeaza limitele, altii nu.
luck33ro
e prescurtat la people
PhilipMorris
ok, thx ppl.
gabize
NP

Edit:
Bag sama că-mbătrânesc. Și nu vorbesc de cele două "clipuri", nu judec pentru că nu se face a judeca ceea ce nu pricepi.
Da' mă refer la limbajul IRC și dezvoltările ulterioare. Deși fac parte din generația IRC, timpul și-a spus cuvântul și mintea mea nu mai e suficient de "isteață" să deducă ce nu pricepe și să priceapă ce nu deduce. tongue.gif La limba asta prescurtată mă refer!
luck33ro
cred ca PPL e cam la fel de uzitat ca WTF sau OMG... happy.gif
gabize
Generalizam.
aaddrryyss
QUOTE(Tamango @ 5 Dec 2015, 21:12)
Grammar nazy si trafic nazy. Wtf is wrong with aaddrryys ?
*



Ca de obicei, vorbesti pe nas.

Traffic nazy ---> so: am devenit membri amandoi in 2007...eu am 233 de posts iar tu 1475...Serios ca TU zici despre MINE ca sunt traffic nazy...

Grammar nazy ---> am acelasi username pe toate forumurile pe care am activat vreodata, de la inceputul anilor 2000 incoace...sapa si gaseste-mi mai mult de 1-2 alte exemple in care sa fi fost implicat in contre gramaticale...As zice ca o sa gasesti 0, dar nah...cinshpe ani sunt cinshpe ani, m-o fi scos din sarite vreun retard uitabil asa ca marja de eroare 1-2 exemple...

pm, nu te mai saturi sa te acoperi de maro pe forumu' asta elucubrand ineptii masurabil tampite?

On topic: m-am uitat si eu la clipuri...Departe de genul de material audio video pe care il consum de obicei, dar cu mindsetul potrivit, le gasesc diverse merite in special privite prin prisma parodiei.
Finalul primului mi se pare chiar de substanta. Ar merita "comentariu" ori "dezbatere literara" mai mult decat diverse texte din programa obligatorie de am avut-o la liceu la limba romana de exemplu.
Al doilea...joc de cuvinte implicand fox si fuck bazat pe uimirea legitima a noilor aparuti pe lume (interpretul pare tanar, banuiesc ca si compozitorul la fel) referitor la "chestii aparent simple la care ma asteptam ca lumea in ansamblu sa fi gasit deja o explicatie ori sa fi creat un formalism descriptiv insa cum nimeni nu pare sa se fi obosit, eu --- noul venit --- ma simt debusolat de degringolada rezultata".
Nah...
luck33ro
Parodie am zis si eu ca ar fi initial, dar s-a transformat in delir autistic tongue.gif
meganus_bicorpus
delirul duce spre catharsis...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.