Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot directie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
andrustefi
Salut; am si eu o pb;am un clio symbol 1.4 benzina ,2006 si , atunci cand se raceste afara, dimineata, la plecarea din parcare imi merge greu volanul. Dupa ce efectuez o rotatie-doua complete ale volanului, stg-dr, incepe sa isi revina.A mai patit si altcineva asa ceva??? Rog respectuos, astept pareri.
andutu
poti incepe prin verificarea nivelului de ulei servo
andrustefi
Muyltumesc ptr sugestie; am sch uleiul de servo, flansele de la amortizpare. M agandesc sa fie un gripaj, caci imi da simptoma de a manevra greu volanul, doar cand e rece afara. Ma poate ajuta cineva??? Multumesc anticipat
andrustefi
Multumesc ptr sugestii. Am un gripaj la coloana volanului.Sper sa o fi rezolvat.Am curatat k spray ptr frane(autocuratant) dupa care am dat k spray k vaselina, la crucea cardanica. Momentan e ok. Ce e drept, s-a mai indreptat si vremea.Sa vad cum va "reactiona" la frig.Multumesc inca o data. Sa auzim de bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.