Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrerupe la turatie mica in sarcina ajutor !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
costi94
Salutare! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva infrormatii? Detin un clio 2 fabricatie 1999 1,2 8v cu gpl tomaseto. In sarcina cand accelerez mai tare imi da suturi la turatie mica sub 2000 de ture
Stie cineva de la ce sa fie? Multumesc wacko.gif
CipTal
Probleme la alimentarea cu gaz; mergi la un unitatea care ti-a montat sistemul gpl.
myhay1208
Face asa pe benzina sau pe GPL ?
Sau pe amandoua ?
bundy220
QUOTE(costi94 @ 17 Nov 2015, 19:11)
Salutare! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cateva infrormatii? Detin un clio 2 fabricatie 1999 1,2 8v cu gpl tomaseto. In sarcina cand accelerez mai tare imi da suturi la turatie mica sub 2000 de ture
Stie cineva de la ce sa fie? Multumesc wacko.gif
*


cred ca vrei sa spui in treapta mare si turatie mica,adica subturata.Pe la 50km/h treapta a-v-a apesti pedala si cam tremura?
razvantrc
a zis bine, suturi smile.gif intrerupere temporara in care motorul "trage", se intampla la masinile astea smile.gif si la mine mai face din cand in cand daca apas brusc si motorul este subturat 1500 ture si sunt pe benzina. Totusi sunt motoare de turatie la care cuplul este sus (4250 rpm)
bundy220
pai daca stii atunci da-i si o rezolvare,eu inca astept oun raspuns de la cel ce a pus intrebarea.
razvantrc
nimeni nu cred ca are o rezolvare din fata monitorului, doar dam cu parerea. Sa dea detalii, pe benzina sau pe gpl, pe amadoua, oricum stilul de condus nu este ok pentru motorul ala de 50 cai si gpl pe el, pe gpl trebuie mers mai turat decat pe benzina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.