Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1410 Sport '85
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Ov
da
sorin105
QUOTE(Ov @ 24 Mar 2016, 10:37)
da
*


Multumesc..Am primit destule sfaturi,ca sunt buni,ca nu sunt..fata de rahaturile made by china zic ca sunt super,plus ca sunt pro piese românesti indiferent de comentarii deoarece multii românii muncesc in industria pieselor auto si isi hrănesc copii..

Pe viitor sper CA românii sa isi schimbe mentalitatea fata de unele piese,chiar si ASAM.

Sa sprijinim industria românească..

Masina este aproape gata..mecanica schimbată,mai este de facut marca de plastic data,probabil pe 15 aprilie voi zice "in sfarsit am terminat".
Stefan.alex78
QUOTE(sorin105 @ 24 Mar 2016, 20:07)
plus ca sunt pro piese românesti indiferent de comentarii deoarece multii românii muncesc in industria pieselor auto si isi hrănesc copii..

Pe viitor sper CA românii sa isi schimbe mentalitatea fata de unele piese,chiar si ASAM.
*


Subscriu! Mare dreptate ai. Sa nu uitam si de cei care au trudit in industria pieselor auto, piesele facute de ei pe vremuri sunt aruncate de alti acum, sau mai rau, se fac bani grei pe seama lor!
sobolan
ti-ai pus tampoane pe bara spate biggrin.gif ...arata bine masina,mai baga si tu niste poze,nu fi zgarcit smile.gif

BTW: is de acord cu tine,ar trebui sustinuta industria romaneasca dar unele piese lasa de dorit,asam au multe repere bune dar si unele proaste si ei merg pe premisa ca tot se vand ca n-ai de unde lua altele,uite ca se mai pot lua si de la alti producatori mai mari de afara....la noi radiatoare nu se mai fac,planetare ioc,etc.....s-a dus la baie tara asta pe plan industrial......mai bine era inainte de 89....sa ma pish pe mintile luminate cu lanterna care ne conduc/mint/fura/taxeaza radmasa.gif
ydaniel
Fabrica Rulmentul BV e mucles din 2007.
Koyo Alexandria sunt buni,da nu la fel de buni precum erau cei de BV.
Cele mai bune planetare tot astea imi par a fi icon_mrgreen.gif
eye88full
pffuu, am si eu una noua pe masina....daca as mai face rost de una...as fi cel mai fericit!
sobolan
am gasit pe ebay dar nu specifica lungimea + ca nu am cont acolo....imi fac la nevoie smile.gif ......inca nu stiu sigur ce fac cu cutia,are rapoarte de tractiune,poate o pun pe ailalta cu planetare scurte,nici de aia nu stiu nimic de rapoarte doar ca functioneaza bine dry.gif
Clublife
QUOTE(ydaniel @ 25 Mar 2016, 19:19)
Fabrica Rulmentul BV e mucles din 2007.
Koyo Alexandria sunt buni,da nu la fel de buni precum erau cei de BV.
Cele mai bune planetare tot astea imi par a fi icon_mrgreen.gif
*


Koyo Alexandria a ramas doar o amintire in materie de calitate
sorin105
QUOTE(sobolan @ 24 Mar 2016, 22:19)
ti-ai pus tampoane pe bara spate biggrin.gif  ...arata bine masina,mai baga si tu niste poze,nu fi zgarcit smile.gif

BTW: is de acord cu tine,ar trebui sustinuta industria romaneasca dar unele piese lasa de dorit,asam au multe repere bune dar si unele proaste si ei merg pe premisa ca tot se vand ca n-ai de unde lua altele,uite ca se mai pot lua si de la alti producatori mai mari de afara....la noi radiatoare nu se mai fac,planetare ioc,etc.....s-a dus la baie tara asta pe plan industrial......mai bine era inainte de 89....sa ma pish pe mintile luminate cu lanterna care ne conduc/mint/fura/taxeaza radmasa.gif
*


Nu sunt zgârcit,nu o pot scoate din cauza camionului din garaj,dupa 15-20 aprilie se rezolva cu pozele.

QUOTE(ydaniel @ 25 Mar 2016, 20:19)
Fabrica Rulmentul BV e mucles din 2007.
Koyo Alexandria sunt buni,da nu la fel de buni precum erau cei de BV.
Cele mai bune planetare tot astea imi par a fi icon_mrgreen.gif
*


Aveam cutie de rulmentii de BV,dar nu ii mai gasesc..
Glanzer sunt cele mai bune,am pe toate 1300,nu se cumpara cu cele românești.Trebuie sa caut una noua,ca îmi bate una la un 1300..

QUOTE(eye88full @ 26 Mar 2016, 00:33)
pffuu, am si eu una noua pe masina....daca as mai face rost de una...as fi cel mai fericit!
*


Lasa,sa se mai bucure si alții(glumesc) Scoate portocala la treaba din garaj.

QUOTE(sobolan @ 26 Mar 2016, 01:29)
am gasit pe ebay dar nu specifica lungimea + ca nu am cont acolo....imi fac la nevoie smile.gif  ......inca nu stiu sigur ce fac cu cutia,are rapoarte de tractiune,poate o pun pe ailalta cu planetare scurte,nici de aia nu stiu nimic de rapoarte doar ca functioneaza bine  dry.gif
*


Se găsesc,cel mai simplu il rogi pe cel care vinde sa ia o ruleta si sa măsoare.

QUOTE(Clublife @ 26 Mar 2016, 03:03)
Koyo Alexandria a ramas doar o amintire in materie de calitate
*


Acum va ce o fii,ceva mai bun nu am gasit,doar BRECKNER made by germany radmasa.gif

Partea din fata este gata.
sobolan
QUOTE(sorin105 @ 27 Mar 2016, 05:47)
Acum va ce o fii,ceva mai bun nu am gasit,doar BRECKNER made by germany radmasa.gif
*



aoleu......ai pus mizeriile alea ? pai breckner e mai prost si decat ASAM.....iti luam eu koyo de la mine,eu koyo am pus si is buni-buni.......
sorin105
QUOTE(sobolan @ 27 Mar 2016, 10:03)
aoleu......ai pus mizeriile alea ? pai breckner e mai prost si decat ASAM.....iti luam eu koyo de la mine,eu koyo am pus si is buni-buni.......
*


Nu am pus BRECKNER..ziceam ca la magazin doar de koyo si china aveau..
Nu râd de munca mea..mai ales de siguranța mea.
sobolan
sa fugi de Breckner mereu...au niste piese excrecabile.....sa vezi ce pompe de ulei misto au radmasa.gif


nu e sifonata tare dar e de lucru pe la ea asa in general......pe-aici un pic ,pe-acolo un pic.......masina e din 74 conform placutelor,a fost verde 560,revopsita imediat dupa achizitionare cu alb13,unic proprietar......
BLUE R 19
QUOTE(sorin105 @ 27 Mar 2016, 05:47)
Acum va ce o fii,ceva mai bun nu am gasit,doar BRECKNER made by germany radmasa.gif

Partea din fata este gata.
*



Pentru spate gasesti de calitate, de Matiz, sunt identici.
sobolan
QUOTE(BLUE R 19 @ 28 Mar 2016, 01:52)
, de Matiz, sunt identici.
*



corect wink.gif
sorin105
QUOTE(BLUE R 19 @ 28 Mar 2016, 01:52)
Pentru spate gasesti de calitate, de Matiz, sunt identici.
*



Pentru spate am de Brașov,am si de fata,dar nu i-am mai gasit cand au venit mecanicii icon_mrgreen.gif
QUOTE(sobolan @ 28 Mar 2016, 08:14)
corect  wink.gif
*


Este bine de stiut pe viitor.

Am mai mesterit cate ceva,am vopsit rezervorul,am pus mastic intre podeaua portbagajului si rezervor.

In weekend trebuie sa schimb bara fata ca este strâmbă,o voi pune pe cea nouă..
sorin105
Low rider .. icon_mrgreen.gif
sorin105
..
Maniak22
Foarte misto. In sfarsit poze cu ea pe roti. Pe de o parte ma face sa imi para rau ca am dat sportiva. Pe de alta daca nu am spatiu unde sa le tin si nici timp sa o fac era pacat sa nu o dau cuiva care le are pe toate.
MuciX
Draguta masina. Astea nu veneau si ele cu vopsea neagra in spatele grilei? Sau urmeaza? biggrin.gif
maho
Asta vroiam si eu sa-ntreb.
Arata bine.
sorin105
QUOTE(Maniak22 @ 4 Apr 2016, 14:11)
Foarte misto. In sfarsit poze cu ea pe roti. Pe de o parte ma face sa imi para rau ca am dat sportiva. Pe de alta daca nu am spatiu unde sa le tin si nici timp sa o fac era pacat sa nu o dau cuiva care le are pe toate.
*


Am pus intr-un final poze...mersi,mai bine ca ai vandut-o decat sa o neglijezi,poate noul proprietar se ocupă de masina.

QUOTE(MuciX @ 4 Apr 2016, 14:18)
Draguta masina. Astea nu veneau si ele cu vopsea neagra in spatele grilei? Sau urmeaza? biggrin.gif
*


Veneau vopsite in spate,urmează deoarece mai am de lucru la masca de plastic.

QUOTE(maho @ 4 Apr 2016, 18:59)
Asta vroiam si eu sa-ntreb.
Arata bine.
*


Mersi.
sobolan
bravo up.gif !!!
M.C.
Iar becurile alea galbene in faruri..... mad.gif
Vopsit in negru sub grila. rolleyes.gif
Cam astea ar fi obiectiile.... tongue.gif icon_mrgreen.gif
Dar nu conteaza ce spun altii,conteaza ce-ti place tie,tu ai muncit la ea.
Oricum,frumoasa babusca maratonista,ai muncit mult,dar a iesit treaba buna! up.gif up.gif
sobolan
QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 07:19)
Vopsit in negru sub grila. rolleyes.gif
*



ala e un mic spoiler din fibra wink.gif
M.C.
Stiu bre.Ala e foarte frumos. up.gif
Eu spuneam de grila radiatorului.Vopsit cu negru sub grila radiatorului. rolleyes.gif
sobolan
dar ele nu vin vopsite cu negru acolo.....vin vopsite in culoarea caroseriei....eu ,la mine, am dat cu negru ca asa mi-a placut dar acolo era verde si la mine !
M.C.
In fine nu mai conteaza,venea nu venea,arata mai bine cu negru acolo.
Becurile alea....... mad.gif
Parerea mea! icon_mrgreen.gif
sorin105
QUOTE(sobolan @ 4 Apr 2016, 22:44)
bravo up.gif !!!
*


Mersi

QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 07:19)
Iar becurile alea galbene in faruri..... mad.gif
Vopsit in negru sub grila. rolleyes.gif
Cam astea ar fi obiectiile.... tongue.gif  icon_mrgreen.gif
Dar nu conteaza ce spun altii,conteaza ce-ti place tie,tu ai muncit la ea.
Oricum,frumoasa babusca maratonista,ai muncit mult,dar a iesit treaba buna! up.gif  up.gif
*


Din "uzina" veneau vopsite in spate cu negru,urmează sa vopsesc,dar mai întâi sa cumpăr degrasant ca masina este plina de ceara si nu prinde vopseaua.

QUOTE(sobolan @ 5 Apr 2016, 09:22)
ala e un mic spoiler din fibra wink.gif
*


I se spune buza sport,asa veneau sporturile din "uzina"

QUOTE(sobolan @ 5 Apr 2016, 14:10)
dar ele nu vin vopsite cu negru acolo.....vin vopsite in culoarea caroseriei....eu ,la mine, am dat cu negru ca asa mi-a placut dar acolo era verde si la mine !
*


Eu stiu ca veneau,altii zic ca nu vom,stiu ca a fost o discutie pe aceasta tema..Dar nimic concret cu poze sau acte,doar vorbe.

QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 14:41)
In fine nu mai conteaza,venea nu venea,arata mai bine cu negru acolo.
Becurile alea....... mad.gif
Parerea mea! icon_mrgreen.gif
*


Da mai bine cu negru acolo,urmează,nu stiu de ce este discuția cu becuriile galbene,masina intrată în rar pt ITP nr vechi,becuri galbene,proiectoare fara protecții si nu a comentat nimeni nimic.Inginerii mai apreciază si masinile făcute cum trebuie,nu toate cazaturile!
M.C.
A fost o discutie ceva timp in urma,apropos de chestia cu becurile galbene.
Din fabrica dacia nu a venit echipata cu asa ceva.
Daca tie iti place asa cu becuri galbene,si nu te deranjeaza ca noaptea nu ai lumina indeajuns,mai ales la 4 faruri,las-o asa.
In fond tie trebuie sa-ti placa,nu altcuiva.
Oricum,cum am spus si mai devreme,ai facut treaba buna! up.gif
bucatzel
QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 14:38)
A fost o discutie ceva timp in urma,apropos de chestia cu becurile galbene.
Din fabrica dacia nu a venit echipata cu asa ceva.
*



Amu' ca-mi aduc aminte cate una-alta (eram totusi junior p-atunci), la Fieni se produceau si becuri galbene, si se mai gaseau care sa-si puna asa ceva pe masina. Inclusiv la a mea s-au pus de-astea. N-am idee daca motivul de baza o fost "altele n-am gasit" sau altceva, dar se mai intalneau. Si in normativele de inspectie tehnica erau mentionate / acceptate, doar de putina vreme le-au scos de pe lista.
M.C.
Pai asta am si spus atunci.Masinile veneau echipate cu becuri normale 40/45 W,iar becurile de ceata le gaseai in magazinele auto.Si erau produse intr-adevar la Fieni.
Numai ca nu te ajutau prea mult nici la ceata,iar apoi,in conditii normale,dadeau lumina slaba.
Incercat pe propria-mi piele,nu din spuse.
In Decretul 328/1966,era acceptata ,culoarea galben selectiv,pe linga becurile normale.
Dar este masinuta lui,o face pentru sufletul lui,nu pentru altcineva,si pune ce ii place.
sorin105
QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 15:38)
A fost o discutie ceva timp in urma,apropos de chestia cu becurile galbene.
Din fabrica dacia nu a venit echipata cu asa ceva.
Daca tie iti place asa cu becuri galbene,si nu te deranjeaza ca noaptea nu ai lumina indeajuns,mai ales la 4 faruri,las-o asa.
In fond tie trebuie sa-ti placa,nu altcuiva.
Oricum,cum am spus si mai devreme,ai facut treaba buna! up.gif
*



Stiu ca nu a venit asa din fabrica,dar noi vrem sa fim mai catolici decat papa,oricum o sa las doar pe scurtă becuri galbene.
QUOTE(bucatzel @ 5 Apr 2016, 15:56)
Amu' ca-mi aduc aminte cate una-alta (eram totusi junior p-atunci), la Fieni se  produceau si becuri galbene, si se mai gaseau care sa-si puna asa ceva pe masina. Inclusiv la a mea s-au pus de-astea. N-am idee daca motivul de baza o fost "altele n-am gasit" sau altceva, dar se mai intalneau. Si in normativele de inspectie tehnica erau mentionate / acceptate, doar de putina vreme le-au scos de pe lista.
*


Inca mai fabrica asa stiam,probabil or mai avea pe stoc sau produc la comanda.
La noi se stie cum se face un ITP,deci normative 0! Eu am vazut ca se practică:vii cu masina doar pentru poze si sa dai banii,si ITP 2 ani,dar nu se stie daca mai rezista masina.

QUOTE(M.C. @ 5 Apr 2016, 16:09)
Pai asta am si spus atunci.Masinile veneau echipate cu becuri normale 40/45 W,iar becurile de ceata le gaseai in magazinele auto.Si erau produse intr-adevar la Fieni.
Numai ca nu te ajutau prea mult nici la ceata,iar apoi,in conditii normale,dadeau lumina slaba.
Incercat pe propria-mi piele,nu din spuse.
In Decretul 328/1966,era acceptata ,culoarea galben selectiv,pe linga becurile normale.
Dar este masinuta lui,o face pentru sufletul lui,nu pentru altcineva,si pune ce ii place.
*


Eu am montate pe 1300 becuri galbene si se vad destul de bine,eu zic ca sau mai bine pe masina,conferă alt aspect,fata de cele noi cu xenoane si alte becuri..

M.C.
Pai si eu ce am spus,bre?
Tie trebuie sa-ti placa,nu conteaza ce cred si cum ar vrea altii....
A fost o parere personala,atit.
Keep the good work ! up.gif
maho
QUOTE(sobolan @ 5 Apr 2016, 14:10)
dar ele nu vin vopsite cu negru acolo.....vin vopsite in culoarea caroseriei....eu ,la mine, am dat cu negru ca asa mi-a placut dar acolo era verde si la mine !
*



QUOTE(sorin105 @ 5 Apr 2016, 15:09)
Mersi
Din "uzina" veneau vopsite in spate cu negru,urmează sa vopsesc,dar mai întâi sa cumpăr degrasant ca masina este plina de ceara si nu prinde vopseaua.

Si la mine a fost cu negru din fabrica sub grila; cand am facut-o, o lasasera alb, dar am remediat conform starii initiale (negru).
bucatzel
QUOTE(sorin105 @ 5 Apr 2016, 15:31)
La noi se stie cum se face un ITP,deci normative 0! Eu am vazut ca se practică:vii cu masina doar pentru poze si sa dai banii,si ITP  2 ani,dar nu se stie daca mai rezista masina.
*



De aia prefer sa bat jumate de oras pentru ITP, si sa ma duc in singurul loc in care stiu 100% ca verificarea e facuta cum trebuie. Dar cata vreme majoritatea prefera sa "cotizeze" in loc sa-si repare troscoleta, o fac doar ca sa ma stiu eu cu sufletul impacat.
ydaniel
Felicitari pt munca,timp si banii investiti!
Ma bucur de fiecare data cand vad o masina romaneasca renascuta.
Dacia sport este rara,multa lume habar nu are.
Odata am fost intrebat de niste ''copchii'' daca am confectionat-o eu radmasa.gif
iustin_uap
QUOTE(sorin105 @ 5 Apr 2016, 14:09)
Eu stiu ca veneau,altii zic ca nu vom,stiu ca a fost o discutie pe aceasta tema..Dar nimic concret cu poze sau acte,doar vorbe.


Daciile 1300 veneau sigur vopsite cu negru in spatele grilei din fabrica. Au mai existat si exceptii, cand se intamplau accidente pe linia de montaj. Masinile erau apoi duse la revopsit si nu se mai oboseau sa refaca si acest detaliu.

Poze:
[attachmentid=1628029587] [attachmentid=1628029588]

Dupa mine si la 1310 ar fi trebuit sa fie la fel.
Maniak22
QUOTE(ydaniel @ 5 Apr 2016, 19:44)
Felicitari pt munca,timp si banii investiti!
Ma bucur de fiecare data cand vad o masina romaneasca renascuta.
Dacia sport este rara,multa lume habar nu are.
Odata am fost intrebat de niste ''copchii'' daca am confectionat-o eu  radmasa.gif
*


Cand aveam sportul pe mine m-au intrebat odata niste oameni in toata firea cum i-am lasat plafonul asa jos dry.gif
sorin105
QUOTE(maho @ 5 Apr 2016, 16:40)
Si la mine a fost cu negru din fabrica sub grila; cand am facut-o, o lasasera alb, dar am remediat conform starii initiale (negru).
*


Eu am un 1310 din 84 la vopsea originală,are negrul in spatele mastii,urmează sa rezolv si la sport..dar sa spăl ceara ca este plina,dupa ce vopsesc mai am 2 litrii de ceara ixell si ii bag din nou.

QUOTE(bucatzel @ 5 Apr 2016, 16:47)
De aia prefer sa bat jumate de oras pentru ITP, si sa ma duc in singurul loc in care stiu 100% ca verificarea e facuta cum trebuie. Dar cata vreme majoritatea prefera sa "cotizeze" in loc sa-si repare troscoleta, o fac doar ca sa ma stiu eu cu sufletul impacat.
*


Sunt destui inconstienti,lasa ca merge asa,nu ma opreste RAR-ul si mai merge 2 ani,la câți km fac cu masina..din spusele unui mos,mai avea un pic si se rupe papucul pe jumatate de ruginit ce era..

QUOTE(ydaniel @ 5 Apr 2016, 20:44)
Felicitari pt munca,timp si banii investiti!
Ma bucur de fiecare data cand vad o masina romaneasca renascuta.
Dacia sport este rara,multa lume habar nu are.
Odata am fost intrebat de niste ''copchii'' daca am confectionat-o eu  radmasa.gif
*


Mersi,sportul a inceput de 1 an sa fie cautat de catre colecționari si pasionați,pe viitor vreau sa mai cumpăr încă 1 sa fie o replică de raliu..."om trai si om vedea"

QUOTE(iustin_uap @ 6 Apr 2016, 10:45)
Daciile 1300 veneau sigur vopsite cu negru in spatele grilei din fabrica. Au mai existat si exceptii, cand se intamplau accidente pe linia de montaj. Masinile erau apoi duse la revopsit si nu se mai oboseau sa refaca si acest detaliu.

Poze:
[attachmentid=1628029587] [attachmentid=1628029588]

Dupa mine si la 1310 ar fi trebuit sa fie la fel.
*


Pozele le stiu,1300 este 1300,la 1310 vorbim de altceva..

QUOTE(Maniak22 @ 6 Apr 2016, 12:16)
Cand aveam sportul pe mine m-au intrebat odata niste oameni in toata firea cum i-am lasat plafonul asa jos  dry.gif
*


Din ciocan si aparat de sudură,trebuia sa le spui..Am condus-o un pic si este alta masina fata de 1300...practic nu am loc..nu ca as fi vreun înalt..de peste 1,90..nu stiu cum stau pasagerii in spate,probabil copii ca 2 adulți nu cred,poate doar cu capul intr-o parte radmasa.gif
BLUE R 19
QUOTE(sorin105 @ 6 Apr 2016, 12:37)
..din spusele unui mos,mai avea un pic si se rupe papucul pe jumatate de ruginit ce era..
Papucul are lonjeroane pe toata lungimea, nu se rupe asa usor...dar si cara.
*


sorin105
BLUE R 19..papucul acela vedeai prin el..deci ce lonjeroane sa mai aibă,probabil la primul accident(doamne fereste) era acordeon.

După lungi căutări am gasit si perii de geam noi,ieri au fost montate,mai am de lucrat pe la interior si am cam terminat...
sorin105
Degresat,vopsit si montat vultur mic nou..
sorin105
La iarba verde..
sobolan
le-ai scos la pascut ? smile.gif frumoase exemplare up.gif
sorin105
QUOTE(sobolan @ 13 Apr 2016, 21:41)
le-ai scos la pascut ? smile.gif  frumoase exemplare up.gif
*


"Pasc" la benzină de zici ca sunt locomotive icon_mrgreen.gif

New identity..dupa multa munca,stres a venit si masca de america..masca va fi folosita doar la întâlnirii..tot masca subtire romaneaca este mai frumoasa..
johnybic
pai daca nu iti place la ce te-ai mai stresat atata (da-mio mie) biggrin.gif
sorin105
QUOTE(johnybic @ 15 Apr 2016, 15:27)
pai daca nu iti place la ce te-ai mai stresat atata (da-mio mie) biggrin.gif
*


Va fi de vanzare..cândva..la cat am dat nu cred ca se baga cineva sa o cumpere radmasa.gif

Pasiunea costă,mai urmează un set de gotti si m-am oprit..
sobolan
QUOTE(sorin105 @ 17 Apr 2016, 16:32)
Va fi de vanzare..cândva..la cat am dat nu cred ca se baga cineva sa o cumpere radmasa.gif
*



eu zic ca n-ai s-o vinzi,nu ca n-ai gasi clienti dar nu te va lasa sufletul.....iar de partea cu banii banuiesc ca cine cauta sa cumpere ceva retro e constient de faptul ca o masina facuta bine costa.....
sorin105
QUOTE(sobolan @ 17 Apr 2016, 22:49)
eu zic ca n-ai s-o vinzi,nu ca n-ai gasi clienti dar nu te va lasa sufletul.....iar de partea cu banii banuiesc ca cine cauta sa cumpere ceva retro e constient de faptul ca o masina facuta bine costa.....
*


Nu o vand,noi vorbeam de masca de USA,eu glumeam,vorba unui bătrân "cand or pune pământ peste mine atunci o vand" radmasa.gif

Am prins "drag" de masina,numai nervii si timpul pierdut cu drag sa faci un lucru cum trebuie..

Sper sa ne vedem pe 7 mai la BV daca totul decurge cum trebuie.
Alex1300BV
Cât de mult imi place Dacia Sport fara modificari, clasica, eleganta, cu masca de origine......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.