Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ciupercute supapa retur 1,5
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Daniel194
Buna seara in primul rand scuzati de noul topic.am un clio 1,5 dci au cazut toate 4supapele la injectoare, nu am avut bani sa achizitionez supape noi asa ca mam gandit sa cumpar acele "ciupercute"a ma schimbat cineva asa ceva si daca a functionat? Si inca o intrebare banuiesc ca tot din cauza lor, am schimbat uleiul acum 2000 km uleiul si deja miroase a ars este normal? Nivelul nu a scazut dar nici nu a crescut.
andutu
nu stiu cum e cu mirosul dar la culoare iti zic ca dupa 2000km sigur e negru la diesel.
Daniel194
Multumesc de raspuns.Dar cu acele ciupercute de la supapele de retur a injectoarelor stie cineva a mai schimbat, functioneaza am de gand a fac comanda pt ele dar sunt nelamurit deoarece supape am mai schimbat dar ciupercute niciodata...daca nu ati mai schimbat macar o parere va rog.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.