Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare becuri ceasuri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
suirad
S-a stins un bec ce ilumina turometru. Stie cineva cum se desface bordul si se tip de bec se foloseste pt ilumnat?
cuki46
Daca masina ii din 2013 inseamna ca mai esti in garantie si poti cere inlocuirea becului pe garantie. Da un call la o reprezentanta si vb intai cu ei.
75AIM
QUOTE(suirad @ 4 Oct 2015, 22:02)
S-a stins un bec ce ilumina turometru. Stie cineva cum se desface bordul si se tip de bec se foloseste pt ilumnat?
*


Mie mi s-a schimbat bordul in garantie pt. chestia asta.
suirad
ma gandesc ca e un consumabil si e tratat ca atare.
tot in zona turometrului nu mai aveai lumina?
Pentru un bec ti-a schimbat bordul sau bordul era defect?
espacern
Ce becuri sunt montate in ceas bord 2013?.....poate LED lipit pe placa care se schimba prin inlocuire completa!
75AIM
QUOTE(suirad @ 5 Oct 2015, 21:28)
ma gandesc ca e un consumabil si e tratat ca atare.
tot in zona turometrului nu mai aveai lumina?
Pentru un bec ti-a schimbat bordul sau bordul era defect?
*


Da in partea de jos a turometrului,cred ca sunt leduri iar din ce am vazut cand a schimbat bordul este la fel ca la Megane 2,daca nu ai garantie du-te la un electrician sa-l scoata apoi fugi la un electronist ce repara telefoane si te rezolva sau vezi pe la baietii ce schimba culoarea bordului de M 2 prin inlocuirea ledurilor.
suirad
Am schimbat ceasurile de bord pe garantie. Seriosi cei de la service, doar ca a durat cam mult sa soseasca ceasurile comandate( aproape o luna de zile). Cu ocazia asta am cumparat si montat aparatori noroi fata-spate 180 lei originale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.