Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum m-am mai distrat azi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
luck33ro
Un topic tocmai bun pentru CGB.

Azi mi-am adus aminte cu drag de prima mea plimbare in Austria. Au trecut ceva anisori. Am fost undeva prin Gratz. Civilizatie, curatenie, autostrazi. Boierie ce mai... Eram cu masina cu niste prieteni si ne zgaiam si comentam toti minunatiile civilizatiei occidentale.
La un moment dat prindem un semafor special ptr. viraj stanga. Sub semafor era montata o placuta aditionala cu ceva informatii in germana. Nimeni nu stia ce scrie acolo. Noi comentam ca tolomacii astia de austrieci nu stiu ca mai exista si alte natii pe pamant si nu toti stim germana. Ma rog nu conta prea tare.Noi eram prea absorbiti de panorama orasului si discutam chestiile interesante. A trecut ceva timp probabil pt ca nu ne-am dat seama - semaforul era continuu rosu. Ma uit in oglinda retrovizoare si vad ca se adunase o coada imensa de masini in spate smile.gif Chiar ma gandeam ca austriecii astia nu prea le au cu fluidizarea traficului. Tot asteptand si mai mult comentand situatia ma trezesc cu un gigel care-mi ciocanea in geam. Am crezut ca e un cersetor. Ala tot insista sa parleasca cu mine dar eu oricum nu intelegeam ce tot trancanea el agitat. Zic astia din masina: nu-l baga in seama ca poate e un nebun! Fritzu imi facea semne disperate sa merg dupa el inainte spre intersectie. Eu nimic, ca era rosu. Sunt civilizat ce pana mea, doar nu suntem in Romanika!! mad.gif Ala se duce in fata masinii si incepe sa sara pe loc si sa faca matanii in timp ce imi arata semaforul. Deci era clar nebun, am stabilit cu totii radmasa.gif
Intr-un final apoteotic (cred ca deja coada avea peste 50 de masini in spate ) m-am prins ca Fritzu era chiar soferul din spatele meu - ptr. ca lasase usa de la sofer deschisa. Ala incerca sa-mi explice sa avansez cu masina in dreptul semaforului ( era un semafor intelijent, cu senzori) si trebuia ca prima masina sa stea undeva in dreptul unei linii trasate pe asfalt.
Am tulit-o rapid cand s-a pus verdele, in hohote de ras. Cu toate astea nu am auzit un claxon din spate!!! Cred ca le-am pierdut austriecilor alora ghinionisti vreo douaj da minute din viata blush.gif
wolfin
Salut coane Ninja

On topic

10561582.gif https://m.hotnews.ro/stire/25098164
einstein1984
foookin shait!
dandobre
Următoarea etapă - devine negru, iar personajul negativ e alb, normal....
meganus_bicorpus
ce porcarie...si asa mi-e greu sa le explic copiilor anumite chestii, dar cand o sa ii gasesc cu reviste gay cu Superman....
Fratzica
Eu ma mir ca ii mai zice Super"man". Pe cand SuperThey sau SuperAttackHelicopter?
Bicicleta galbena
Next on the list: Fat Frumos si Iulian Consatean biggrin.gif

wolfin
QUOTE(meganus_bicorpus @ 12 Oct 2021, 08:04)
dar cand o sa ii gasesc cu reviste gay cu Superman....
*



aseara fimiu mi a zis ca a pupat o fata la gradi si e asa mandru....

deci poata sa citeasca ce vrea...seamana cu tacsu biggrin.gif ...nu o sa fie derutat de politically correct

LE are 3 ani..precoce ca mine ofcorce
MuciX
Crede cineva că dacă era să pupe un băiat cu același drag era pentru că l-a confuzat o revistă?
wolfin
Din infractoarea mov am invatat ca e fain in 3 (2x si un y).

Esti prea serios. In anul 1am invatat de gena criminala...nu e cazul sa ne luam de reviste.

<span class='edit'>13 Oct 2021, 10:25:</span>
https://m.hotnews.ro/stire/25102316

Sa inteleg ca vor avea prima femeie rege (sotia reginei)

Am crezut ca sunt confuz..dar e ok...inteleg ..cristal mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.