Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Huruit treapta 3,4,5 de viteze
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
andreiagd
[COLOR=red]Salutari baieti,am si eu un clio symbol an 2007 si de o saptamana am observat ca pe drum in treapta 3,4,5 de viteze se aude un huruit dar daca o dau pe liber nu se mai aude si chiar daca o accelerez pe liber (mers in viteza) nu se mai aude acel huruit ,de la ce ar putea fi acel huruit? VA MULTUMESc!! icon_mrgreen.gif
CipTal
Poate fi rulmentul din cutia de viteze pozitionat langa pinionul pentru treapta a v-a. Dar inainte de toate ar trebui sa verifici nivelul de ulei din cutie.
andreiagd
i-am schimbat uleiul din cutie si nici un rezultat....... mad.gif mad.gif tot asa huruie
andreiagd
Pana la urma isi da cineva cu parerea de la ce ar putea fii huruitul mai sus mentionat??A mai patit cineva asa ceva?
bleano1
Am patit-o eu,aveam acelasi huruit in toate treptele,cand o lasam sa mearga pe liber disparea...am schimbat cutia de viteze sh 400ron.
andreiagd
pai am auzit ca este pretul destul de piperat ca sa o faci ,asa ca...cred ca acelasi lucru o sa fac si eu,la mine doar in treptele 3-4-5 huruie ca un rontait asaa nu stiu cum sa il descriu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.