Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: din ce an s-a construit grand espace euro 5
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
przamfiri
salut, asa cu se numeste topicul sunt interesat sa aflu din ce an s-a construit grand espasul euro 5...sa nu dau statului taxa mare de poluare ...daca cumpar unul si imi iese euro 4 din anul 2009 motor de 2000cm motorina imi iese taxa de poluare peste 2000 de euro...
si cum spune reclama cum ca Romania traieste cu taxale tale ...eu nu cred... wink.gif
Va multumesc anticipat
espacern
Norma depoluare depinde tara de livrare si de motorizare.
Pentru tari unde poluarea este fiscalizata(Germania) s-a livrat motoare diesel cu E5 dupa 2010.
przamfiri
multumesc ...cam asa stiam si eu ...dar nu eram sigur ...
przamfiri
am alta intrebare si daca nu se supara moderatorii o adresez tot aici, ca sa nu mai deschid alt topic....
CARE SUNT DIFERENTELE INTRE ESPACE SI GRAND ESPACE ?
din numele acestora imi dau seama ca, grand espace este un pic mai mare, lung sau mai lat ...ce imi puteti spune ...am prins mare drag de masina asta si mi-ar fi ca o manusa pentru minunata mea familie ....in concediu am gasit un espace sau grand espace nu mi-am dat seama, chiar in fata hoteului si nu am putut rezista sa nu fac o paza langa el smile.gif si sincer pentru mine a fost cea mai frumoasa poza din concediu....sper sa nu citeasca sotia postarea aceasta...smile.gif
poze cu
1 masina care mi-o doresc
2 minunata mea familie
3 Fetele mele (ma refer la poza)..Sotia si laguna mea care mai are un pic si face 10 ani de cand o am.... sotia are 19 ani....de cand o am...wub.gif

<span class='edit'>17 Sep 2015, 23:17:</span>
nu se incarca a treia poza asa ca domnilor moderatori ...imi permit sa incalc regurile dumneavoastra ...in topicul meu... smile.gif
incarc aici a treia poza cu :

Fetele mele (ma refer la poza)..Sotia si laguna mea care mai are un pic si face 10 ani de cand o am.... wub.gif
nu mai inteleg...vad ca s-a atasat .... MINUNE !!! smile.gif
pishky
smile.gif simpatic foc ala micu`

puteti sa dati detalii despre prinderea portbagajului de pe laguna?
merg puse si biciclete pe barele alea?
cum se prin barele alea in plafon?
espacern
QUOTE(przamfiri @ 17 Sep 2015, 23:11)
CARE SUNT DIFERENTELE INTRE ESPACE SI GRAND ESPACE ?

Diferente de gabarit care se remarca la exterior/lungime dupa dimensiunea geamului din portbagaj.....mai mare la versiunea Grand!
Sasiul este alungit si suspensia intarita pentru incarcare marita....se pot monta 7 scaune fara ca spatiul din portbagaj sa fie diminuat.
przamfiri
espacern promt ca de obicei... multumesc

pishky, pe bare se pot monta si suporti de biciclete, barele transversase sunt cu prinderea tip gheara, nu au suruburi de prindere, m-au costat 180 lei, sunt facute de Auto Maxi, Franta ... cauta pe net si gasesti...
pe barele mele am montat atat porbagajul cat si un suport de bicicleta
atasez doua poze ca sa iti dai seama ce si cum...

Doamne Ajuta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.