Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va rog sa ma ajutati cu o parere!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
AlexandruConstantin
Buna ziua!Am un cd player Blaupunkt San Remo Mp28.De ceva timp ma tot chinui sa aflu cum sa ii montez o mufa jack in,m am saturat sa tot fac cd uri.Acum am gasit manualul acestui cd player si am descoperit ca are manualul comun cu alte doua modele de la blaupunkt .Aici este manualul http://www.blaupunkt.com/fileadmin/user_up...10001_BA_GB.pdf .Daca va uitat la numerotarea butoanelor la Milano Mp 28 la cifra 11 este mufa aux de pe fata,iar la San Remo Mp 28(cel pe care il am eu) cifra 11 este pusa pe cele doua mufe din spatele cd playerului,deci sa inteleg ca daca voi cumpara o mufa jack,la un capat jack,la un cap doua rca uri si pun acest cablu la mufele acelea notate cu 11 la San Remo va merge sa conectez un mp3/telefon,adica voi avea si eu intrare aux? blink.gif

7 Aug 2015, 00:28:
Sper ca nu am gresit nimic in postare,sunt invatacel inca tongue.gif
lucifer
Cu un cablu jack si doua Rca-uri mai mult ca sigur merge , numai ca trebuie sa si selectezi din meniu pe aux .
george_g_f
Salutare tuturor.
Am de puțin timp Renaultul din semnătură și azi m-am gândit să cumpăr un cablu că sa pot conecta telefonul la mașină. Am luat un cablu jack 3,5 la ambele capete, dar din păcate la mașină nu se potrivește(jack 3,5 nu încape). Mufele din mașină sunt că în poza de mai jos, nu ma pricep ce tip sunt așa că nu știu ce adaptor să iau. Sunt mufe rca sau jack 2,5?
Mulțumesc,
dethave
Salut!
RCA-uri mufele..si s-ar putea sa fie de iesire semnal.Sper ca n-ai fost militian..cu infiptu' jack-ului...
george_g_f
Nu le-am forțat ... prea tare ... smile.gif
Pai daca sunt de ieșire, aux in unde găsesc?
tomageorgian
fara batai se cap si f bun. are de toate. blutut. usb. jack. card. ( astea le face prin fm. este putin zgomot de fundal dar nu deranjeaza. cand vb sau asculti muzica nu se aude zgomotul. )incarcator.



https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B01KFTGJTG/re...cg5L&ref=plSrch
dethave
@george_g_f
Nu am spus ca sunt de iesire.Nu stiu:in sau out. Du-te la cineva care se pricepe sau da mai multe detalii. Poti citi chiar si cartea masinii....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.