Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Camera unghi mort
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
garlic_dog
Un amic cu BMW seria 7, cu volan pe dreapta, doreste sa-si instaleze in carcasa oglindei stanga o camera video gen bullet, cu un monitor pus pe bord.

I-am recomandat, ceva mai elegant, un sistem de anuntare a unghiului mort tip BY-01811 dar nu este de acord.


De asemenea tipul mai vrea si o camera DVR auto.


Ce recomandati?
marksman
QUOTE(garlic_dog @ 27 Jul 2015, 07:04)

Ce recomandati?
*


O alta masina
garlic_dog
Ca de obicei, raspunsuri la obiect.
marksman
La asa intrebari, asa raspunsuri. Detectia unghiului mort se face in spatele masinii, folosind doua radare, cate unul pe fiecare colt.

O camera montata in oglinda e fix pix, mai bine invata sa-si regleze corect oglinzile, sau isi cumpara o masina care are detector de unghi mort.
garlic_dog
QUOTE(marksman @ 27 Jul 2015, 09:02)
Detectia unghiului mort se face in spatele masinii, folosind doua radare, cate unul pe fiecare colt.

O camera montata in oglinda e fix pix, mai bine invata sa-si regleze corect oglinzile, sau isi cumpara o masina care are detector de unghi mort.
*





Pai asta i-am recomandat si eu, acel BY-01811. dar nu vrea.


Ar mai fi varianta cu camera DVR duala. Cu camera doi montata in zona lunetei, in interior. Dar nu pot aprecia ce va vedea cu acea camera.

27 Jul 2015, 13:40:
Am gasit o camera duala.


Ce parere aveti?
Sudsemnatu
ar trebui interzise inmatricularii permanente orice masina care nu are volan normal, directie de mers in tara respectiva.

la depasiri ce face? foloseste ecranul? Star trek? sau iese toata masina sa se asigure?
bucatzel
Exact cum ai zis, dar neaparat o cruce inainte.

Garlice, daca pretenul tau e jingas la bani, (evident, avand in vedere pozitionarea volanului) spune-i ca poate data viitoare sa-si cumpere masina pe care si-o permite, si sa nu-si mai enerveze prietenii cu prostii.
Si la fel si cu sugestia ta de mai sus. Nu-i convine o scula dedicata, ca e prea scumpa, el sa fie sanatos.
bion
Pai acolo e problema . Astea pe dos is la juma` de pret decat alea normale.
dizzy
Daca iti iei un Suzuki Samurai sa te urci pe munte la stana si sa te invarti prin satul Cocarlati nu prea deranjeaza ca-i RHD.
Daca vrei s-o arzi pe mandrele noastre sosele e cam nasol la depasiri dar pana la urma inveti s-o folosesti.
Cu camera montata afara mi se pare cam nasol pentru ca se murdareste, se ciordeste, etc.
Mai bine pune asa ceva:
http://www.ebay.com/itm/2010-2011-2012-TOY...E-/361204762850
https://www.youtube.com/watch?v=sH1beulP0uM

si ii vede pe cei care vin din spate.
Pentru cei ce vin din fata, sa mearga si el atent, asta nu costa nimic si ajuta mult.
Uite si periscop pentru fata:
http://www.ebay.ie/itm/KRUGOZOR-UNIVERSAL-...S-/181800588695
Sudsemnatu
ramai prost cand vezi ce inventeaza unii doar doar...
garlic_dog
Am comandat asta.


Nasol ca masina nu are wifi. Doar bluetooh. Exista adaptoare wifi la bluetooth sau alta metoda de a vizualiza imaginile camerelor pe display-ul masinii?
C a t a l i n
Bluetooth-ul ala al masinii stie doar hands-free.

Caraghioasa solutie a ales.
garlic_dog
Atunci o sa foloseasca o tableta sau propriul mobil.

5 Aug 2015, 08:19:
Ce am mai observat. Consola radio a masinii are intrare AV. Nu exista adaptoare wifi la AV?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.