Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: resetare cpu bord!?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Cosmin.nova
Va salut cu respect! Am o problema la Symbol legat de afisarea digitala a cpu de bord, mai exact imi arata decat kilometrajul masinii + jurnalul de km. Nu imi arata consumul/100km, cati km pana la alimentare...ce mai e pe acolo.. imi arata linii punctate "-- --". Ce poate sa fie?
roland
Decat cartofi.
Era un banc trist...

Ai dat un reset? Apasare lunga pe buton...
devilgenius
fai test. apesi butonu de CB din capatul baghetei si pui contactu. treci dintr-un meniu in altu cu acelasi buton, daca nu ai probleme cu senzorii trebuie sa ai ----.
ccoto
Cumva esti pe rezerva de combustibil? Daca da, asta-i cauza. Cand se aprinde martorul de nivel minim combustibil, nu mai indica consum instantaneu si autonomie.
Cosmin.nova
Evident, masina nu o am de mult timp. Nu am fost vreodata pe rezerva... (apropo se aprinde martorul pompa de benzina atunci?). Deci nu imi arata cat consum..ala e deranjul. O sa resetez cum spune colegul mai sus si va informez ce ce intampla
f_lorinel
Aceeasi problema o am si eu de cativa ani. Nu stiu ce sa ii fac. Am dat si resetare de nenumarate ori si tot nu merge indiferent ca e plin/gol rezervorul, vara iarna, acele de apa, combustibil, viteza, turatie mergand perfect.
schreech
Salut,

Asa am patit si eu acum cateva zile.

Apasat lung maneta de stergatoare apoi pus contactul in mediul de test.
Dupa aceea apasati butonul de reset de la ceasurle de bord.
Se rezolva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.