Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buton incuietoare portbagaj Symbol 1.5 dCi 2008
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
oppressor
Ieri au incercat sa-mi sparga masina si au reusit sa-mi smulga butonul de deschidere a portbagajului cu totul, asa incat acuma nu mai pot deschide portbagajul decat daca rabatez bancheta si ma bag in portbagaj sa desurubez clema de prindere din partea de jos.

Problema este ca nu gasesc pe nicaieri doar butonul ala amarat, am intrebat si la dezmembrari.
Iar la magazinele de piese auto mi s-a spus ca se aduce doar incuietoarea cu totul (cu tot cu motoras, actuator, cabluri, etc) la pretul de 300 lei !!!

Am atasat poze. Are cineva vreo idee ce as putea face?

Am mai cautat prin forum dar nu am gasit decat topicuri cu probleme de fire intrerupte sau motorase care nu functioneaza (la mine nu e cazul, motorasul/actuatorul inca functioneaza).
andutu
Esti sigur ca se poate schimba doar butonul? vad ceva rupt pe acolo.Cum de au vrut sa sparga portbagajul? Depozitezi lucruri de valoare in el? Te spioneaza vecinii?
Posteaza o cerere pe pieseauto(punct)ro si vezi ce oferte primesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.