Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DACIA 1310 TLE
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2
DACIOTUL_97
Dar tu de unde stii atatea detalii despre ce a fost/s-a facut pe timpuri ? Fara suparare,dar cine a trait vremurile respective,ma refer la anii 70-80,si o parte din anii 90,stie mai bine ce s-a intamplat.Eu nu iau apararea nimanui,dar sa nu exageram.
iulica89
Nu au existat tampoane spate montate de fabrica( pe versiunea TX). A fost montat pe versiunea TLX un bandou asemanator cu cel de pe fata, dar mai lung. Dupa jumatatea anului 89 s-au montat exclusiv bari negre cu bandouri. Daca una a scapat fara inseamna ca a fost echipata cu piese ramase din stocuri vechi, foarte putin probabil totusi.
Alex 23
Am facut putina curatenie aici ca deja discutia degeneralizaze de mult de la subiect. Sunt destule povesti si mituri care s-au creat despre Dacia la modul general, asta nu inseamna ca trebuie sa punem botul la orice.
razvan1985
Stiu break-ul din ultima poza,am vrut sa-l cumpar in urma cu 4 ani...
Alex 23
Si acum este acolo, cam in aceeasi stare prezentata in poza, nu cred sa aiba multi kilometrii.
Barbalex
Inca este o baza buna pentru restaurare breakul albastru.Razvan1985,ai gasit proprietarul?
sobolan
user-ul "daciotul98" tine sa combata cam tot ceea ce scriu eu pe oriunde(habar nu am de ce,asa-s unii oameni care poarte un fel de ura neinteleasa),daca-i spune juma' de forum ca rahaturile alea de tampoane NU au ce cauta pe bara spate si tot degeaba apoi voi cititorii ce intelegeti ???
Aaaa,poate ca au fost cazuri in care s-a cerut special din fabrica de client,asa da....batranu' ceruse motor de 1600 pe una din daciile berline luate si i-au dat....se numea in acte Dacia 1310 T......poate ca au mai fost cazuri,e posibil....
Alex 23
Sobolan, tine cont de citatul tau... smile.gif
sobolan
tin cont si stiu pe unde bati ,diferenta e ca eu n-am scris la nimeni de rau p-aci doar de dragul contrazicerii inutile..... noroace ! happy.gif
Alex1300BV
Personal, mi se pare prea incarcata: linia la jumatatea usilor, jentile... Acum vad a doua antena pe acoperis... Ce ti-a facut masinutza...?
Eventual, ai putea sa o transformi in versiunea MLS Export Canada, cu accesorii originale, daca iti plac optiunile.
maho
QUOTE(Alex 23 @ 17 Jun 2016, 00:08)
Work in progress.

Parc-ar merge si un capac argintiu, cu scris negru "DACIA", la gaurile jantelor; cu antenele-s de-acord cu Alex1300BV.
sobolan
ceva e in neregula cu portiera stg. sp.......fa ceva in sensul asta si n-o mai incarca cu bling-bling-uri....
Alex1300BV
In acelasi timp, ramāne una dintre cele mai misto Dacii 1310 de pe forum naughty.gif
Alex1300BV
wow, fain! Poze sofer2.gif
bogdan2001
QUOTE(Alex 23 @ 28 Jun 2016, 21:58)
Cu usa nu e nimic in neregula, asa e de fabrica se inchide bine, este la linie cu aripa nu ma deranjeaza.
Daca tot aveam interiorul de 1300 am zis sa-l urc pe ea ca tot statea degeaba
Intre timp colectia s-a mai intregit cu un 1310 echipare de fabrica Taxi si un 1300 L.
*



Foarte interesant volanul!Seamana cu cel normal,dar totusi e diferit.Asa a venit din fabrica?
Alex 23
Da, este cel original.
harby ;))
QUOTE(Alex 23 @ 28 Jun 2016, 21:58)
Cu usa nu e nimic in neregula, asa e de fabrica se inchide bine, este la linie cu aripa nu ma deranjeaza.
Daca tot aveam interiorul de 1300 am zis sa-l urc pe ea ca tot statea degeaba
Intre timp colectia s-a mai intregit cu un 1310 echipare de fabrica Taxi si un 1300 L.
*


Asteptam poze! Spor la treaba!
Alex1300BV
Masina isi cauta un nou proprietar...
Nici macar nu e excesiv de scumpa.

https://www.olx.ro/oferta/dacia-1310-IDbnJiL.html#b2de29f154
Alex 23
Masina a ramas in familie.
DACIOTUL_97
Ne bucuram sa auzim asta tongue.gif
Alex23
Auto nu se mai afla in posesia mea de anul trecut. Topicul se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.