Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema servodirectie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
iulian100
Salut. Am si eu o problema cu un Renault Symbol de la munca. Nu ii mai merge servo-directia. Tot lichidul este scurs pe scut si nu stiu sigur de unde e problema. Nu am apucat inca sa ma duc cu ea la service insa cred ca am depistat problema. As vrea sa mai stiu daca a mai avut cineva astfel de probleme cu conductele si sa imi spuneti ce parere aveti despre aceasta poza. De la ce s-a intamplat asa ceva? Multumesc si scuzati daca am postat unde nu trebui.Aceasta conducta se afla sub alternator si nu stiu sigur daca este de a servo-directie dar se pare ca este plina de lichid.
lucianm
Senzorul de presiune este cel din poza. Se schimba cu unul nou si se completeaza cu lichid.
iulian100
E rupt nu? Dar de la ce? Mulțumesc frumos pentru răspuns.
lucianm
Cine stie de la ce s-a rupt...

Codul piesei noi este 77 00 435 692 sau 77 00 413 763. Este identica cu cea de logan, posibil sa fie mai ieftine.

Ulei se completeaza cu Elf RenaultMatic D2
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.