Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme calculator de bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
georgedimpaul
Scuze pentru deschiderea unui nou topic dar nu am gasit raspunsul corect pana acum.Sa trec la problema mea: cand actionez butonul de pe maneta stergatoarelor sa pot vedea consumul instant, mediu s.a.m.d. imi apare --dh aceasta eroare....uneori dupa resetare revine la normal(adik imi indica normal) dupa ceva timp iarasi ---- sau --dh...mentionez ca masina este un clio 2 1.5 dci .Va multumesc anticipat!!!


11 Jun 2015, 13:17:
Nu a avut nimeni aceasta problema?
CipTal
Pana acum nu am intalnit aceasta problema. Ma gandesc ca ar fi ceva legat de contacte oxidate etc.
georgedimpaul
Asta zic si eu dar care or fi alea??? Ca acum sincer sa stau sa iau toate mufele la mana...


11 Jun 2015, 14:06:
Am vazut ca problema asta o au si alti colegi dar nici o rezolvare pana acum....poate se va gasi si o rezolvare totusi

myhay1208
Daca vrei sa rezolvi problema pana la urma le iei la mana, n-ai ce face...
georgedimpaul
Stiu ca asta este solutia,dar am scris in ideea in care un alt posesor de clio a intampinat aceasta problema si va veni cu solutia.
georgedimpaul
Sa fie oare de la senzorul de presiune din rampa?cel din care pleaca conductele catre injector?
devilgenius
PS:

t--- - Coolant temperature fault
-j-- - Fuel guage fault
--d- - Flow meter fault
---h - Oil level sensor fault.
georgedimpaul
Bun am dat sa vad ce apare si este exact asa --dh
Ce vrea sa insemne mai exact?
devilgenius
Probleme cu senzorul care indica nivelul de ulei din cutie si cu senzorul de debit (cel ce indica consumul in bord).

Probabil ceva contacte imperfecte daca spui ca, cateodata isi revine la normal ----.
georgedimpaul
Senzorul de debit este cel din care pleaca conductele de motorina catre injectoare?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.