Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: suport motor filet stricat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Daniel194
ajutoooor am dato in bara am auzit galagie la motor ca o bataie era suportul din dreapta rupt se vedea bucsa de cauciuc imi fine am ridicat motorul putin p cric am dat suportul jos am vazut despre ce este vorba am mai adaugat o bucata de cauciuc mentionez trei din fileturile care se prind de motor erau defecte de cand am cumparato acum 3 luni iar la montarea care am facuto la loc sa mai dus un filet acum nu mai stiu ce sai fac din 5 prinderi a mai ramas unul bun practic motorul de mai tine intrun surub am 1,5 dci 65 cai 2003 suruburile sunt bune dar nu am cum sa le mai strang astept sfaturi ce sa fac mie cam frica sa nu raman cu motorul pe treversa...un sfat daca se poate repara filetu de pe motor sau cum se numeste piesa care este prinsa de bloc...
andutu
ce sa le mai strangi? chiar daca ai strange ai avea curaj sa mergi asa? Service direct , nu cred ca e o operatiune de facut acasa.
Daniel194
sunt constient ca nu pot merge cu ea asa dar intrebarea e pot repara fileturile sau macar cum se numeste piesa care detine acele gauri cu filet si se prinde suport-motor de el...
cj98czh
Daca nu sunt bulite tare filetul din fiecare gaura se poate reface cu un tarod .. daca sunt duse .. se mareste gaura si se reface filetul cu un numar mai mare ... du-te la service .. trebuia sa schimbi tamponul nu sa inprovizezi cu bucati de cauciuc ... acu platesti mai mult ... dar asa este la noi smile.gif
Daniel194
cateodata din cauza banilor incerci sa inventezi dar daca nu merge te mai paste si ghinionul ca pe mine... sad.gif si akum trebuie sa dau mai mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.