Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problemă semnalizare st.-dr. la Noul Symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
symbol 09
Bun găsit,
Vă rog, știe cineva care poate fi cauza diferenței de luminozitate ( nu frecvență, ci timp de menținere aprinse ) între becurile de la mașină (normal) și cele de la remorcă (mult mai scurt) ? Poate fi ceva electronic, din calculator ?
Menționez că am conectat remorca la altă mașină și funcționează normal.
Am sunat la reprezentanța Renault și mi-au spus că problema nu poate fi la mașină ci la remorcă. Parcă nu-mi vine să-i cred dar n-am avut încă timp să mă duc la ei.
RazvanF
Masina a venit cu priza si carlig din fabrica? Posibil ca problema ta sa fie de la priza.
symbol 09
Da, am cerut să-mi fie livrată cu cârlig și priză de nou-nouță, treaba asta m-a costat cam 1500 de lei în plus la cumpărare în 2009. Spuneau că nu e bine să le montez eu ulterior pt. că sunt modificări de făcut în calculator și pierd garanția.
Dar încă din perioada de garanție am avut probleme că se modifica din când în când frecvența la semnalizare, ori cu remorcă, ori fără, ca și când ar fi fost un bec ars dar nu era.
Ciudățenia era că de câte ori mergeam la ei nu se manifesta anomalia, nu înțelegeau cum de apare doar la mine.
Până anul trecut în vară când s-a manifestat și în service, au lucrat ceva la ea și n-am mai avut probleme până acum 2 zile.
Se pare că până la urmă tot la ei voi ajunge , dacă-i din calculator.
andutu
dar cand face figuri te-ai uitat sa vezi daca merg toate becurile?
Ma gandesc ca o fi pe undeva un contact imperfect si atunci cand se manifesta UCH crede ca este becul ars.Este de ajuns sa ai ceva naspa pe traseu.
RazvanF
Nu inteleg ce sa modifice in calculator, ca doar priza de la carlig se leaga de la triple.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.