Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord renault 21 diesel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
nevada iasi
Buna ziua,
Am un renault 21 nevada cu motor de 1,9 diesel si vreau sa ii schimb panoul de la climatizare si ceasurile de bord. masina este din 1991(faza 2).
Multumesc.
b06fcn
Ai aer conditionat sau nu?
Da mai multe detalii sa stim exact ce iti trebuie.
nevada iasi
Nu are AC. Problema e ca s-a defectat panoul de climatizare(butoanele de directionare aer si cel de turatie ventilator sunt defecte. Am luat un panou sh care functioneaza foarte bine. Trebuie sa dau bordul jos pentru a-l monta?
De asemenea mi-am luat ceasuri de bord de diesel(initial masina a fost pe benzina) pe care le-am montat. Mufa din spatele turometrului am inteles ca vine la alternator pentru ca turometrul sa indice turatia. Eu am gasit o mufa identica care intra in alternator dar tot nu indica nimic turometrul.....Poate ma ajutati va rog.
Multumesc.
b06fcn
Nu trebuie dat jos bordul, doar partea din mijloc unde sunt comenzile. Desi, din cate spui, s-ar putea sa trebuiasca sa dai bordul jos sa vezi de ce nu merg comenzile de directionare a aerului (sau doar rotita de comanda este fizic defecta?).
Pentru turometru trebuie sa-ti traga cineva cablu de la alternator la turometru, sau cel putin de la alternator la mufa care merge spre bord.
nevada iasi
Multumesc pentru informatii. Mai am o problema . Nu functioneaza geamurile electrice. Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica pentru cele trei butoane (cele 2 de la sofer si cel de la pasager)? Multumesc.
nevada iasi
Revin cu o rugaminte: imi poate da cineva schema electrica de la geamurile laterale pe culori va rog...
Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.