Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bec frana de mana+stop+abs se aprinde in mers!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
cristian92
salutare,am tot citit prin topicuri dar nu am gasit ceva echivalent,de 1 luna si ceva mi se aprinde in mers stop+abs+(!) ,opresc mototrul se stinge si dupa anumita perioada(10~20 min) se aprinde..,am observant ca se aprinde in special la viteze (100-130) cand intru in oras nu se aprinde
-am completat lichidul
-am verificat senzori
-la service mi-a pus testeru (dar dupa ce a oprit motorul si a dsparut eroarea:-j )
cristian92
nimeni?
cristian92
up

1 May 2015, 22:08:
uppp
djcristi
cum sa dispara eroarea smile.gif) o eroare nu are cum sa dispara, doar devine intermitenta si nu permanenta, deci e acolo. Ce tester aveau?
cristian92
nu cunosc ce tester aveau ...pur si simplu asta mi sa spus,avertizarea aceia se aprinde periodic exact cum am spus m-ai devreme..iar ei sa conecteze testerul trebuie oprit motorul pus contactul etc pana intra in calculator
djcristi
erau varza , ai PM.
ionutz_dim
Salutare! cum s-a rezolvat pana la urma? si eu ma confrunt cu problema asta...cum depasesc 90km/h se aprinde abs+frana de mana+stop si ramane aprins pana la oprirea motorului.chestia e ca nu se aprinde tot timpul, sunt periode cand e totul ok chiar daca depasesc 90km/h dar in majoritatea timpului se aprinde.masina franeaza bine si functioneza bine,numai ca nu intra abs cand e eroarea aprinsa.nivelul lichidului de frana e ok,discurile si placutele sunt toate noi,discul de ambreiaj si rulmentul au 2 ani(am citit ca rulmentul de presiune si franele au acelasi lichid) si absul functioneaza pana la 90km/h...nu stiu ce sa-i mai fac..
ce mai trebuie verificat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.