Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: symbol cass vs cd
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
valip
Salutare

Am un clio symbol mostenit cu radiocasetofon. De curand mi-a dat un prieten un radiocd de pe un symbol aflat in dezmembrare. L-am montat pe masina insa nu afiseaza decat ora si temperatura. Va intreb daca exista compatibilitate intre aparate sau trebuie sa revin la casetofon.

Multumesc
Vali
andutu
Daca vechiul casetofon era Tuner List si asta este Update list din aceasta cauza nu afiseaza nimic.
valip
exista vreo posibilitate sa adaptez, sau revin la casetofon

Multumesc
andutu
bineinteles ca exista, sunt tutoriale.
http://theclioteam.blogspot.ro/2011/03/mod...tuner-list.html
Recomandare la update list , vei avea si mufa verde pe care o poti folosii sa iti pui AUX si este foarte usor de pus se gaseste cablu direct sau il adaptezi tu.
[attachmentid=1627990249]
Sau poti folosi Jack mama dai o gaura prin bord pe unde vrei tu si il montezi.
valip
Aha deci imi trebuie si display update list. Zice ca cel tuner list nu merge. Cred ca in cazul asta, am sa fac o modificare radicala si trec pe un mp3 player, ceva care sa accepte si display actual, si comenzile de pe volan. Daca o exista asa ceva. Multumesc mult de sfaturi.

Vali
andutu
Exista dar daca vrei sa functioneze display-ul iti trebuie un adaptor care nu prea este ieftin, pentru comenzile la volan exista adaptor sau la unele playere poti sa faci chiar tu unul.Pentru display ajunge un adaptor pe la 400 lei in banii astia iti iei un subwoofer activ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.