Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chiptuning by DimSport
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3
Ceky
Oferta de Chiptuning / Anulare Dpf by DimSport este urmatoarea :



Orice model Dacia / Reanult 1.4 /1.6/ 2.0 benzina aspirat doar - 150 Ron

Orice model Dacia / Renault 1.5 Dci - DCM / DCM1.2 doar - 350 Ron

Orice model Dacia / Renault 1.5 Dci - DCM3.4 / SID30X / EDC17 doar - 500 Ron

Orice model Dacia / Renault 0.9 / 1.2 / 1.4 /1.6 Tce doar - 600 Ron

Orice model Renault 2.0 Turbo doar - 675 Ron


In Service puteti beneficia de : servicii mecanica, schimburi consumabile, electrica si diagnoza auto.


Lista Masini : Ceky-Tuning


Lista Dealeri : Dealeri DimSport


Contact : Contact DimSport

Cu respect ,

Ceky

Tel: 0747080008

user posted image
sorin1983
la un megane 1 1.6 16v 2002 poti sa faci? pretul este de 150 lei? ce se castiga exact?
Ceky
Ar trebui sa mearga pe obd si da se incadreaza in aceasta oferta.Doar masinile care nu merg pe obd nu beneficiaza de aceasta oferta !
Cu respect ,
Ceky

Tel: 0747080008
sorin1983
cam ce se castiga la motorul meu?
Ceky
Ca la orice motor aspirat +10% max la power si 12-15% la cuplu.Pentru masina ta probabil 7-8Cp si 12-15Nm.Insa valorile pot fi mai mici conteaza foarte mult calitatea benzinei la motorul aspirat iar castigul este dat si de configuratia stock a masinii, adica cat de permisiva este axa(axele) cu came instalata(te) OEM.
In functie de aceasta masina poate castiga putere pe plaja mica si medie sau pe plaja superioara .
Cu respect,
Ceky


Tel: 0747080008
user posted image
UXE
Salut,

de curiozitate .. un Subaru Forester 2.5 XT din 2006 ce castig ar avea si cat ar costa?

Am reducere daca am mai facut o masina intrecut la tine? biggrin.gif

Ceky
Salut ,
Banuiesc ca este vorba despre motorizarea de 230cp , doar sw ajunge la 260-270CP.
cu respect ,
Ceky

Tel: 0747080008
teddy_dmy
Pt Laguna2 motor 2.0 aspirat cod F4R 712, cam cat ar fi castigul (orientativ)
Multumesc anticipat
andreist
M9R 178hp / Laguna Coupe - ce se poate face, cat ?
Ceky
Teddy_dmy din ce an este masina si cati kw are in talon?
Merci

Andreist din ce an ce cilindree?
Merci
teddy_dmy
2002 98kw
Ceky
Ar trebui sa fie cu ECU Sirius 32 si sa meraga pe mufa de diagnoza costul aplicabil in acest caz este ca pentru Dacia Logan 1.4/1.6 ....
Cu respect ,
Ceky
teddy_dmy
Mulțumesc pt răspunsul prompt
Ceky
Cu placere !
Ceky
andreist
Laguna coupe 2009 178hp, 1995 cmc, M9R 816
oake10
salut, am fost si eu saptamana trecuta la dealerul DIMSPORT din Craiova si am facut remaparea, resoftarea, cum vreti sa-i spuneti la un Logan 1.4MPI din 2005 si pot sa spun ca baietii sunt seriosi (si cei din Craiova dar si cei din Bucuresti care au prelucrat datele, adica CEKY) si pot sa spun ca se simte o usoara imbunatatire, mai precis trage mai bine la turatii mici pana in 3000 rmp, iar cel mai bine si castigul cel mai bun il are in treapta a patra de viteza, unde se simte cel mai bine.
Sa nu va asteptati sa zboare masina, insa acei 6-7 cai in plus compenseaza mersul pe GPL si putin din aerul conditionat, plus ca raspunde mai bine cand o calci brusc.
Ii recomand cu caldura pe cei de pe acest forum cat si pe cei de pe forum.reno.ro!
Ceky
Multumim ,
Ceky

3 Jun 2015, 14:00:
https://www.facebook.com/pages/DimSport-Rom...756465414429085

Noutati ....


smile.gif
UXE
Bine, bine... da site-ul nou ? Nu putea fi lasat cel vechi intretimp?
Ceky
http://www.ceky-tuning.ro/


Asta este site-ul nou .... smile.gif
replici
Am fost si eu azi la Ceky
Masina in cauza: Megane 2.2 1.6 16V

Multumit de rezultat, sincer ma asteptam la mai putin dar e chiar sesizabila diferenta, lag-ul acela idiot la acceleratie s-a diminuat considerabil iar masina trage mai bine in ture joase, plus ca acum intra in limitare pe la 6800rpm tongue.gif

Concluzia: recomand cu caldura! cool.gif
Ceky
Noutati chiar si cu Dyno ..... smile.gif

http://www.ceky-tuning.ro/noutate-23-dacia-sandero-0-9-trubo

https://www.facebook.com/pages/DimSport-Rom...756465414429085

Nu stim cat avea inainte asa ca luam de bune datele de fabrica adica 90Cp si 135Nm dar rezultatul de dupa il stim sigur dupa cum este aratat in fisa dyno ... smile.gif 105Cp si 185Nm.

Cu respect,
Ceky
kazuma
salut 1.5dci cat casiga???multumesc.
Ceky
Salut , daca ne spui si ce putere si din ce an , incercam sa raspundem cat mai corect!
Daca e cea din semnatura , sigur face 100-105cp !
Avem multe modificate inclusiv cu turbina mai mare si care scot si 120cp de la 1.5 dci de 70cp original.
Cu respect ,
Ceky
Mocanu Andrei
Salut, pentru 1.5 dci 82 cp? Pret?
Ceky
Ar trebui sa te incadrezi la varianta 350ron .
Ceky
Mocanu Andrei
Lasa-mi te rog un numar de telefon sa vorbim.
Ceky
Cu respect ,
Ceky

Tel: 0747080008
Mocanu Andrei
Been there, done that rolleyes.gif ca si efecte imediate se simte diferenta de putere si un consum ca si inainte in conditii de forjare, multumesc frumos Ceky happy.gif
Ceky
Cu placere ! smile.gif
eduardsebe
Masina resoftata la Dimsport...dupa 7 luni inca e o placere sa o conduc smile.gif
cdp93
Mai este de actualitate anuntul? Cat mai costa o remapare pentru un Renault Laguna 2 1.9 DCI 68 kw? an 2005
Ceky
Oferta este permanenta !
Tu cred ca te incadrezi la pretul de 350Ron pentru a sti exact trebuie sa ne vizitezi la sediu cu masina.
Multumesc,
Ceky
cdp93
Am vazut ca aveti sediu si in Tg-Jiu. Se poate si acolo?
Ceky
Sigur !
Ceky
marksman
Pentru un Logan 1.4 75 CP din 2004 care este pretul? Este acelasi la toti dealerii Dimsport? Ma intereseaza un plus de putere pentru a compensa sarcina suplimentara adaugata de compresorul de A/C.
Ceky
http://www.daciaclub.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=287506&st=0


acolo lista cu dealeri nostrii si da este acelasi pret peste tot !
Ceky
vali1978
Dealerul de la Suceava mai functioneaza?
Adresa de mail nu e corecta cred.
Ceky
Vorbeste cu Andrei de la Iasi pentru moment .
Multumesc,
Ceky
Mariusgl
Salut, am vazut ca ai un colaborator si in Constanta. Este foarte probabil sa ajung acolo pe data de 1 septembrie, in aceste conditii, oferta de 150 de lei pentru un Renault Megane 2 1.6 16v este valabila si acolo?

Acum am vazut ca sunt aceleasi preturi peste tot. O sa vorbesc cu persoana din Constanta.
Ceky
Ai PM cu detalii.
Cu respect,
Ceky
drapan
Pt Symbol 2008 ph4 , dpi 85 cp ma incadrez la 350 lei ?
Si ce putere /cuplu destul de safe se pot obtine ?
Ceky
In teorie da vino cu masina sa vedem ecu exact dar 99.9% asa este !
Cu respect,
Ceky
SorinFCS
Salut, poti sa imi lasi o oferta pentru un renault megane 2.2, din 2008, motor 1.5, 63kW 82CP?
Daca se poate in Constanta.
Momentan nu pot sa raspund la PM-uri, sa lasi si un numar de contact sau alta modalitate.
Multumesc!
Ceky
Cred ca se incadreaza la 350 ron conform ofertei ! Telefon Constanta : 0744337166 Rares este si in lista de pe site !
Cu respect,
Ceky
oves
Buna ziua pt un megane 3 1.9 dci 130 cp c-am la cati cp ar ajunge si cat ar costa?.Daca puteti cumva sa-mi ziceti este softul detectabil?adica daca ma duc la reprezentanta isi vor da seama ca sa marit puterea?
cj98czh
Normal ca vad ..
andreist
QUOTE
vor da seama ca sa marit puterea

Nu vor afla, mai ales cei din RO.
Ceky
Ai PM cu detalii, ca idee generala nu este detectabil evident , insa daca se monitorizeaza parametrii in mers atunci se pot vedea schimbari .... .
Cu respect,
Ceky
mishu999
Pentru un MB E220Cdi W211 170cp manual ce se poate face safe?Si eventusl un pret.Multumesc frumos!Se poate oferii factura?
Ceky
Da se poate face cu un plus de putere de 35cp , se ofera factura binenteles si detaliile le ai in PM.
Cu respect,
Ceky
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.