Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuire mocheta + bureti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
validiba
Salutare. Detin un Clio Symbol care a stat mult timp stationat. Vara asta am observat ca se strange apa la pedale si pasager folosind AC sau dupa ce spalam autoturismul. Problema sa.inteleg ca este sub stergatoare. Urmeaza sa merg la service cu ea pentru ca singur nu am reusit sa desfac stergatorul din partea dreapta ca sa scot protectia aceea de plastic.

Am nevoie de sfaturi:

Unde sa merg (recomandari) ca sa rezolv problema cu infiltratia de apa.

De unde pot achizitona buretii si mocheta din fata pentru ca sunt compromise. Important: unde le pot monta(recomandari)

Off topic: de unde pot lua mocheta aceea antifonat din spatele motorului pentru ca a me este in stare deplorabila.

Multumesc
bleano1
Citeste pe aicihttp://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=39891&hl=apa cam ce trebuie sa faci.
validiba
Am citit topicul, stiu in mare ce trebuie facut dar am nevoie de recomandari de serviceuri sau persoane care ma pot ajuta contra cost. Si mai ales de mocheta si bureti de schimb...
Yan78
bureti si mocheta incearca la sigur in dezmembrari.
nu are rost sa te complici cu preturile din reprezentanta.
bleano1
Scrie si tu din ce oras esti si poate te ajuta cineva de pe acolo.
validiba
Bucuresti, sector 1

andutu
Stie careva daca Capitonajul de la Clio 2 facelift de la portbagaj se potriveste si la Clio 2?

[attachmentid=1628003475]

Daca da ce clipsuri imi trebuiesc?

Acest tip?
[attachmentid=1628003476]
CipTal
Scoate-le cu grija si pune-le la uscat vreo 3-4 zile. Buretele de sub mocheta din fata se poate scoate fara sa demontezi scaunele.
andutu
???ce intreb eu ce zici tu...si restul posturilor sunt din martie , cred ca a rezolvat problema nu crezi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.