Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Costume Barbatesti - Unde gasim unele bune ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Luci350
Salut!


E prima data pentru mine cand iau in considerare sa imi cumpar un costum, tip Office.

Poate pentru altii nu e mare scofala, dar pentru mine personal este. biggrin.gif

Deasta caut si putina indrumare de aici, in special de la ceilalti "pasionati".

Orice ajutor este bine venit.

Multumesc,
UXE
ginerica?
sadi
Am auzit ca la Apaca sunt ceva magazine cu costume de calitate buna si la pret acceptabil. Sau poti incerca si la Seroussi.
crisolro
http://www.marsay.com/about-us
cu mentiunea ca sunt in curs de mutare in Casornicului 9 (magazinul din Bucuresti)
https://www.facebook.com/marsaystore
vallixx
La Apaca gasesti costume decente ca calitate si ca bani.
Daca vrei ceva mai mult de atat.....Apaca nu e o solutie.
De office merge, de evenimente.....mai putin.
Luci350
Pai, de office sunt si eu interesat mai mult. Ca le vreau pentru munca.

@UXE , Nu sunt ginerica. Doar m-am saturat sa ma tot imbrac in tricou la job biggrin.gif
vallixx
Ador sa ma duc in tricou la job....
PuscasMarin
Daca ai drum la Odorheiu Secuiesc direct la magazin producator costume super ieftine si de calitate.
Babenco
Daca vrei costum ca asta, la Apaca gasesti sigur.

[attachmentid=1627986793]


Daca vrei ceva gen asta, atunci gasesti in Ego, Zara, Cavaliere, Bigotti, etc.

[attachmentid=1627986795]
Luci350
Am fost pe la Zara, si sunt dezamagit..
Defapt, mie Zara ca si magazin nu imi place deloc.
alexutz23
Cred ca glumesti cu Zara...
b76bgaarh
tata si fiul la apaca.

au si de office au si de eveniment.

ps alea de la firmele cu pretentii de mai sus tot la "apaca" sunt facute.
UXE
zara = coca
Laurentziu83
Zara vand niste carpe scumpe, nu stiu de ce ii tot lauda lumea.

Oricum, un costum te poate face sa arati ca nea' Nicu sau ca vreun unchi de la tara la o nunta campeneasca cu sticla de vin in buzunar sau te poate face sa arati ca un director cu prestanta. Trebuie doar sa stii sa alegi.

QUOTE(vallixx @ 19 Mar 2015, 13:06)
Ador sa ma duc in tricou la job....
*


Norocosilor...

N-am inteles niciodata de ce nu poti veni in tricou la job daca n-ai contact cu clientii.
vallixx
Pentru ca "romanul" e fixist......idei putine da' fixe.
VladSoare
Zara e o glumă proastă. La Apaca însă poți găsi costume bune.
UXE
sau in IDM
Diac
Marks&Spencer, dar numai la solduri. smile.gif
Luci350
@Diac , costumele de la Marks&Spencer la ce preturi sunt ? In perioada de Sales?
andurs
Cei de la Dinasty din Piatra Neamt fac niste costume foarte misto si bine lucrate.
http://www.dinasty.ro/
Cred ca au magazin si in Bucuresti.
gabize
Seroussi.
Nu neapărat ieftini, dar de calitate.
semit
buget?
SandelBS
Pe vremea cand era obligatoriu pentru mine costum, de la Apaca am luat, vreo 4-500 lei, nu mai stiu sigur. Mai vazusem ceva bun si la Braiconf de la Fashion house, dar erau pe la 1300-1500 lei. Daca nu e de ginerica nu vad de ce ai da foarte mult pe un costum. Bine nici alea din dragonu rosu.

Si da, e super sa te imbraci in ce vrei tu (exceptand 3/4, slapi si maieu). Mai lejer in primul rand si mai ieftin. Si parca nu transpir ca in camasa si sacou.


Cravata era cea mai enervanta, camasa se botea dupa prima ora, asta daca ma duceam cu masina, ca la transport in comun deja parca treceam prin apa cand ajungeam la birou.

Laurentiu, intr-adevar e frustrant daca n-ai contact cu clientii, dar lucram acu cativa ani in back-office in banca si intrarea era aceeasi cu clientii care veneau la cei din front-office si nu prea dadea bine cica sa ne tot fataim p-acolo (mai ales fumatorii) in tinute necorespunzatoare celor de la parter.
mars
Peek & Cloppenburg. In fiecare iarna, cam prin februarie, gasesc costume la 500-800 lei: Christian Berg, Sir Oliver, chiar si Pierre Cardin. Dar trebuie vanate reducerile...
Villanueva
Incearca si la Lo Spaccio - langa Auchan Vitan (fost Real) !
Luci350
Multumesc tuturor de ajutor.
Se vede ca am multe locuri de vizitat biggrin.gif
UXE
si neveste de insurat tongue.gif
meganus_bicorpus
Pe vremea cand stateam prin braila imi luam camasi de la Braiconf...o nebunie, dadeam prin 2003 intre 45 si 60 de lei pe o camasa, le am si acum si arata excelent, purtate cam de 5-6 ori pe an.
La Peek & Cloppenburg am vazut si eu niste costume decente, dar trebuie sa fii pe faza pentru ca in mod normal un costum bun trece de 1000 de lei si la reduceri chiar il iei la jumatate.
svclio
Mergi la Apaca, sunt vreo 20 de magazine, ai de unde alege. Un mare plus pe langa calitatea excelenta la pret foarte bun ar fi ca sunt fabricate in Romania, mai mananca o paine si muncitorul roman. cheers.gif
Luci350
Salut,

Ei bine, dupa o lunga plimbare weekendul asta, am ajuns la concluzia sa nu imi mai cumpar costum, pentru ca mi s-a prut putin cam greu de intretinut, iar pe langa asta imi trebuiau cel putin doua.
Asa ca am decis sa dau o fuga prin mall, si am reusit sa plec de acolo cu un numar impresionant de: Camasi, Cravate, Pantaloni si doua perechi de incaltaminte.
In total o investitie de 1300 de lei, dar am avut noroc ca am prins reduceri exact la ceea ce cautam.
Partea buna e ca si in birou e mai popular sa vii in costumatie pantaloni&camasa.
Eu lucrez in domeniul investitiilor financiare, deasta incepusem sa ma interesez de un costum.

Multumesc tuturor de ajutor si sper ca acest topic sa mai ajute si alte persoane. biggrin.gif
semit
Forex rulz.... NOT!
Luci350
@Semit, ai avut ceva experiente negative? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.