Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jante aliaj Renault Latitude
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Latitude
MadCossack
Salut!

Stie cineva care sunt modelele de jante din aluminiu/aliaj disponibile din fabrica pentru Renault Latitude?

PS: Prinderea este tot 5x114.3 ca si la Fluence, Megane III si Laguna III?

Merci!
dili
Sper sa nu fie o prostie dar, acum ceva ani cand am cumparat jantele de iarna pentru Latitude, baietii din service nu au gasit dimensiunile in nici un catalog (masina abia se lansase de cateva luni la noi).
Asa ca au pus un subler pe jantele Renault si au masurat. Concluzia (poate hazlie): se potrivesc jantele de Duster (vorbesc de rotile pe 17").
La momentul respectiv mi-au spus ca nu se potriveasc jantele de pe Laguna III.
Au mintit ei, mint si eu smile.gif.
CrisLagunaFun
Dimensiunea jantelor pe 17 se vede in attach.
Ai gasit jante de tabla pe 17? sau ai luat jante de Duster de aliaj?[attachmentid=1627985232]
dili
Am luat (la vremea accea) jante de aliaj MSW. Mi-au spus ca e divizia ieftina a unui producator de renume, cred ca OZ, dar nu mai sunt sigur.
Ziceau baietii de la service ca ar fi bune pt iarna, ca au vopsea nu stiu de care, etc. La mine au 4 ierni si sunt OK.
La montaj s-au potrivit perfect, fara inele de plastic sau alte prezoane.
roseda
Aici poti vedea mai multe detalii!
cstcristi
Salut , are cineva de vanzare o rezerva ingusta R17 5x114,3? Ptr. contact va rog apelati 0725058898 sau cstcristi@gmail.com. Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.