Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Evacuare Clio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
Closerhuh
Buna, sunt "nou" in alte tunning-ului si in ale modificarilor.
Detin un Renault Clio Symbol 1.4 din 2001 si ca si oricare dintre tineri as vrea sa incep sa modific cate ceva la el, am zis sa incep cu aspectul exterior si doar dupa ca o sa ma mai documentez sa incep si cu partea de sub capota.
Ma gandeam pentru inceput la o evacuare, la niste stopuri fumurii si eventual sa vopsesc jantele pe care le am acum pentru ca arata cam urat cum au fost folosite de atata timp...
Acum daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, de ex cum sa imi fac stopurile fumurii, am inteles ca se poate pune ceva pe dinafara un fel de autocolant sau cu ceva lac pe dinauntru...
Pentru jante ce vopsea ar trebui sa folosesc? Doresc sa le fac argintii sau negre...
Si evacuare cat m-ar costa?
Multumesc anticipat:)
UXE
Csenon nu ii pui? Ca tot de exterior tine. biggrin.gif
BannedHost
Evacuare nu are rost daca nu ii faci si admisie cu serpisori si inox cap - coada .. in rest doar sunetul va fi de masina si atat. Gandeste-te la o depasire in afara cand ii dai pe coaja si masina suna... dar mai mult stai pe loc radmasa.gif

Stopuri fumurii sunt ilegale si scad drastic vizibilitate in timpul zilei.. Te poti pomenii ca te pupa unul ca nu a vazut ca tu ai franat... De aici automat asiguratorul nu te despagubeste pentru ca ai stopuri fumurii.

Vopsitul jantelor cel mai bine se fac electrostatic.. Asa tin cel mai mult si mai bine... In rest axeazate pe altceva... Jante mai late (cat te lasa cartea masinii) suspensie reglabila si apoi faci o resoftare si atat... Nimic mai mult . Eventual niste folii pe geamuri, muzica... Fara xenon, ca nu isi are rostul mai ales ca nu ai faruri pt xenon...


[attachmentid=1627983455]


Asa arata masina mea... la exterior doar ce se vede e facut.. in interior muzica si urmeaza partea mecanica.
Luci350
Salut,

Pentru folie, am vazut ca era un tip pe aici care cica pune folie Llumar, cu certificat si tot ce iti trebuie, la 400 lei ( luneta, geamuri spate si fata ).

M-am gandit ca poate te ajuta, din pacate nu am timp acum sa iti postez si link-ul sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.