Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare grea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
blongro
Buna ziua,
Vreau sa aflu seria modulului esp. O varianta ar fi de a desface masina, adica dat bara fata jos. Pot afla aceasta serie si fara sa desfac masina? Ajutorul ar fi bine venit. Multumesc!
ady_vasiloiu
Dialogys.Dai vin-ul tau cuiva care are programul instalat si acel coleg iti va da codul pe care il cauti.Ai putea sa-l rogi pe espacern sau ii dai un PM.Daca nu poti. lasa vin-ul masinii aici si asteapta ca o sa primesti cu siguranta un raspuns.
Dan Danny
Si eu am aceeasi problema, mi-ar fi foarte de ajutor daca as afla codul piesei.
blongro
multumesc pentru sugestie, ady!
vinul este VF1BG0M0524705368
Poate este cineva dragut sa ne ajute!
espacern
Bloc hidraulic 7701207724
Calculator ABS 7701207725
blongro
Multumesc mult espacern! Acum am o alta dificultate. Pe net seriile pentru modul par a avea alt format. De obicei începe cu cifra 8 si se finalizează cu o litera - a, b, c. Exista oare o varianta de echivalare? Nu vreau sa par nesimtitor. Multumesc încă o data pentru ajutor!
espacern
Codul de piesa comunicat este furnizat dupa seria ta VIN......ce gasesti pe net este alta discutie "grea" si nu trebuie sa te increzi tot timpul in informatiile comunicate de vanzatori.
Posibil sa existe multe piese echivalente dar asta eu nu am de unde sa stiu......demonteaza piesa ta si vezi codurile inscrise pe ea pentru compatibilitate!
Pe sub masina in fata roata de pe partea sofer se vede blocul hidraulic (urmareste conductele) si chiar daca este bagat intr-o protectie de tabla poate reusesti sa vezi ce te intereseaza.
blongro
Multumesc, espacern! Pana la urma tot la desfăcut am ajuns!
blongro
am scapata de dracu` si am dat de ta-su! dry.gif
intre timp mi s-au stins martorii care dau eroarea care. mai departe, cere interventie asupra modulului esp/abs.
dar, am acum alta erori. imi apar in bord mesajele: verifica lumina frana haion/ verifica lumina pozitii/ verifica lumina placuta inmatriculare. le-am verificat si toate luminie sunt in regula. am verificat si sigurantele de langa stalp sofer si acolo fiind totul ok. am scos si borna si nimic. alte sugestii? unde ar trebui sa mai verific?
multumesc!
espacern
Verifica cablajul de la hayon aflat in interiorul burdufului de cauciuc.
Standor
Salutare prieteni, sunt mandru nou posesor de Megane 2012, 1.5.dci 110cp sofer4.gif
Am citit foarte multe pe forum inainte de achizitionare, acum as avea nevoie de o informatie, sper inca mai este cineva disponibil sa ma ajute. Vreau sa ii schimb distributia, ulei si filtre, dar din pacate pe siteurile de specialitate imi da mai multe variante de piese pentru fiecare categorie.Ma poate cineva ajuta pe baza VIN cu un cod motor si/sau poate cu codurile pentru kit distributie, pompa apa, Filtru ulei si motorina??
VIN:VF1BZS40648144905

Multumesc, si sa auzim de bine!
andru1973
trebuie sa pui dupa codul motor al tau ,si atunci vezi ce kit ,filtre etc
tipul tau de motor K9K636

5 Feb 2019, 16:47:
https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

intra aici si vezi despre masina ta
Standor
Multumesc frumos, asta era ceea ce cautam.
Numai bine!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.