Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzor?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
yulyan19
Care imi poate spune ce reprezinta chestia aia neagra.ii legata la baterie atat.un fir la minus unu la plus
espacern
Senzor nu este pare ca este un fel de filtru de deparazitare pentru radio....dar ce cauta legat la baterie?
yulyan19
nu stiu .da acolo era de cand am luat masina .doar ca nu inteleg rostu lui.ca ii legat doar bornele de la baterie ,face punte la plus cu minus .voi aveti asa ceva ?
RazvanF
Asa era din fabrica? Sa nu fie vro rezistenta care in caz de alternatorul baga mai mult decat trebuie sa iti protejeze bateria si instalatia electrica. Daca chiar vrei sa afli ce este cu motorul oprit deconectezi borna plus de la baterie, deconectezi si firul "senzorului" care este legat la plus iar cu un aparat de masura incerci sa afli daca are rezistenta sau daca are volti.
Eu unu nu am asa ceva la baterie.
oanadenisa
Poate fi aparat de alungat rozatoarele.
yulyan19
QUOTE(oanadenisa @ 20 Jan 2015, 08:37)
Poate fi aparat de alungat rozatoarele.
*


mda posibil.am fost azi pe la service cu o alta chestie si am intrebat si pe ei daca stiu ce ii .au venit vreo 5 sau uitat si nimic ,nici unu nu stia
Bogdan46
Din cate am mai vazut prin targurile auto pare a fi o instalatie anti rozatoare cum zice si colegul de mai sus. Vanzatorii ziceau ca alunga sobolanii.
alexgeogabriel
Dar intreaba vechiul proprietar si anunta-ne si pe noi.
yulyan19
QUOTE(alexgeogabriel @ 20 Jan 2015, 17:57)
Dar intreaba vechiul proprietar si anunta-ne si pe noi.
*


nu mai dau de vechiul proprietar.din ce vad pe net pare a fi ceva anti rozatoare .am cautat anti rozatoare auto si am vazut cum arata si in special cum se leaga.deci sigur asta ii
http://www.faradaunatori.ro/produs/anti-ro...estrepeller/460
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.