Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aeroterma auto - la 12v
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
yulyan19
salut .stie cineva daca is bune de ceva aerotermele auto de 12v ?si cam cat de repede incalzeste ,ca am pe asta mica si pe frigu asta dureaza si jumate de ora pana se incalzeste in masina .am vazut la kaufland o aeroterma de 150w la 12 v si as vrea sa stiu daca merita .inca ceva ,daca pun aeroterma ,pot sa mai bag si altceva la bricheta ?
Yan78
La mare minune sa nu te astepti mai ales cand este foarte frig afara.
razvantrc
la 150w putere este fix pix, gandeste-te ca un uscator de par are peste 1500w, la aia 150w incalzesti eventual o carcasa de calculator smile.gif

eventual te duci o cumperi, daca nu-ti place cum face treaba, dai retur si-ti iei banii (sunt obigati sa ti-i dea)
kretzu77
Eu mi-am luat un invertor (conectat direct la baterie si cu siguranta pe firul +) si un feon de 300w.
E fix pix.
Il folosesc doar vara, cand alearga fi-miu si sa nu-l pun transpirat la par in scaun (sau transpira in scaun la drumuri lungi si ii usuc parul).
LucescuC
Am avut asa ceva, nu-ti bate capul, e egal cu zero. N-are efect.
yulyan19
ms.at clar nu o iau . biggrin.gif
vasilecool
Ce-mi place la aerotermele alea, e ca au un cablu de alimentare foarte gros. Dar se alimenteaza de la bricheta... Unde deja se mai alimenteaza inca doua incalzitoare de scaun, o camera, un alimentator USB de 1,2 Amperi si detectorul de radar...
George Paul
Cine a avut: dezgheta parbrizul?
balanel
Eu am avut, dar o pusesem sub scaunul soferului, sa imi incalzeasca picioarele.
Foarte buna, recomand! In 2-3 minute deja aveam picioarele calde.
Are efect foarte bun pentru ca nu trage aer rece din afara masinii, ci aer mai cald, din interior.

Merge alimentata din bricheta masinii fara probleme, insa ce-i drept, eu nu folosesc detectoare de radar, statii radio si alte asemenea prostii.
RazvanF
Am avut si eu una, pe langa faptul ca era zgomotoasa nu era in stare sa dezabureasca parbrizul, apai sa-l dezghete. Nu cumparati asa ceva ca dati bani degeaba.
Aia e "buna" in caz de backup, daca ti se strica caloriferul la masina pe timp de iarna, mai ales cum e la Clio ca trebuie sa dai jos tot bordul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.