Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Butuc Sofer+Pasager
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
neboleanu
Salut,
Sunt nou nout pe forumul acesta.Am un Clio Symbol din 2000 si nu reusesc sa gasesc un butuc care sa se potriveasca cu ce am eu.Are cineve idee de dune pot sa cumpar? smile.gif
Problema este ca nu se mai inchide deloc masina,nici alarma nu pot sa o pun ca incepe sa sune imediat.Aseara de exemplu masina a ramas descuiata ca daca armam alarma imediat incepea sa urle si imi puneam vecinii in cap. :-(

Am atasa si o poza cu acesta scos.
RazvanF
Vezi aici http://www.mister-auto.ro/ro/set-cilindru-...L-19121500.html
Totusi nu inteleg ce treaba ar avea alarma cu butucul din portiera....alarma incuie portiera cu ajutorul actuatorului, problema ta e in alta parte, butucul din portiera il folosesti in caz de nu ai inchidere centralizata sau daca ai inchidere centralizata si nu mai functioneaza sa poti descuia portiera.
Botgros
Salut. Butucul din link ul respectiv se potrivește și pentru un symbol 2010? Mulțumesc
oanadenisa
ai contactul senzorul defect de la usa
Botgros
Nu înțeleg. La mine lipsește efectiv butucul de la ușa șoferului. Vreau unul nou cu alte chei... Nu vreau original, doar ca nu găsesc aftermaket și as vrea sa ma îndrumați undeva de unde pot sa cumpăr unul care sa se potrivească.
plopii
Recent am cumpărat și eu un set și le-am montat singur...
Detalii aici.
Prețul este foarte atractiv...
blink.gif
tulin
plopii@ am cumparat si eu setul din link-ul pus de tine .le-am montat din pacate la usa stanga butucul nu actioneaza deloc,iar la usa dreapta usa se inchide dar nu se deschide.la tine merg?
plopii
@tulin

La mine e ceva mai bine: stânga (șofer) și închide și deschide dar dreapta (pasager) doar închide.

Pe mine mă interesa stânga...dacă merge îs mulțumit...am închidere centralizată și butucii am dorit să fie o soluție de rezervă când electronica nu ar merge...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.