Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DACIA 1300 - 1974 - AG 74 FUM
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
kta
Arata super bine !

Dar de ce nu ai scos conductele de frana si benzina sau frana de mana ?
Mihai,ro
DACIOTUL_97 dap, sunt la sablat majoritatea ca au 5 straturi de vopsea si n'are rost sa muncim sa le curatam cu peria de sarma si bormasina icon_mrgreen.gif
dupa sablare vor fi vopsite in camp electro-static - o sa pun poze wink.gif



QUOTE(sorin105 @ 26 Feb 2015, 16:16)
Frumos...nu am cuvinte,cine ti-a atinfonat-o?Romica sau Sorinache?

Nu schimbi fata de usa la usa care ai sarit cu picioarele pe ea?Parca ziceai ca ai un amic care are fete de usa de uzina icon_mrgreen.gif

Luni iti fac o vizita,sa dea naiba sa nu fi acolo excl.gif
*



Ti'am mai zis, NU e antifonata! e INSONORIZATA cool.gif iti spun luni cine a facut'o cool.gif

Pai initial usa aia avea doar putina rugina.. adica era unflata intr'un colt si cand m'am apucat sa desfac geamurile si tot ce e pe interioru' usii am constatat ca e cam coapta de la cap la cap.. si mi'am descarcat nervii pe ea ca nu vreau sa pun toate ruginiturile pa masina.. am alta in orice caz, adica una visinie, am pus poze la inceputu topicului cu ea de proba pe masina - vine stas - si e fabricata in '73, nu are chit, petice sau rugina, deci e mai in regula ca aia rosie.


QUOTE(kta @ 26 Feb 2015, 16:33)
Arata super bine !

Dar de ce nu ai scos conductele de frana si benzina sau frana de mana ?
*



Multumesc de aprecieri ! icon_mrgreen.gif

Am scos initial conductele de benzina din clipsuri cand am curatat'o si juma din clipsuri au pocnit. am doar 5 clipsuri de rezerva, adica nemontate.. si daia nu le'am mai tras ca nu vreau sa le leg cu sarme dupaia daca pocnesc si celelalte:mrgreen:
Am conducta de cupru de frana noua.. nemontata adica, dar e cu holendere mari.. si pe masina's dalea mici.. nu prea se pupa..
aia de la frana de mana o sa o schimb, punem alta noua, cu toate ca mecanicu' nu prea e de acord cu "stifturile" noi..
harby ;))
QUOTE(Mihai @ ro,26 Feb 2015, 19:30)
DACIOTUL_97
Am scos initial conductele de benzina din clipsuri cand am curatat'o si juma din clipsuri au pocnit. am doar 5 clipsuri de rezerva, adica nemontate.. si daia nu le'am mai tras ca nu vreau sa le leg  sa o schimb, punem alta noua, cu toate ca mecanicu' nu prea e de acord cu "stifturile" noi..
*



nenea iti fac eu rost de clipsuri si nu sunt scumpe(magazinul pus de OV) . Am gasit la cineva,vb pe pm.
catasimion
La Pitesti a inceput - la Pitesti s-a terminat "smecheria"! (Bine, trece si prin Suceava). M-ati lasat cu gura cascata. Wow. Visez cu ochii deschisi. Felicitari si mult spor la treaba pe mai departe. respekt.gif
ionutf
Felicitari Mihai, a iesit imaculata pe dedesubt ph34r.gif

Cu piesele noi cand pui poze?
razvan32
Eu am peste grund cu antifon in 2012 si se mentine destul de bine.
sorin105
Poza spion,se lucreaza la masina..
deceneu32
Felicitari! smile.gif
In ce stadiu sunteti cu lucrarile?
Mihai,ro
deceneu32 oo salutari ! Multumim frumos, pai ce sa zic, la masina mare lucru n'am mai facut in ultima vreme ca au intervenit unele lucruri prioritare, la cum imi propusesem sa fie gata pana la intalnirea din 10-12 mai.. bineinteles ca a trebuit sa intervina altceva sa'mi strice planurile, acum ca sunt in urma, nu mai are niciun sens sa grabesc lucrurile, doar tre sa iasa bine. wink.gif

O sa revin cu poze saptamana aceasta cu ce am mai facut si urmeaza o perioada activa in care o sa tot pun poze cu ce facem pe la roscata. cool.gif

Catalin THW
Salut Mihai,

Sa nu-mi spui ca nu ti-a placut 70-ul de Hunedoara ,

FUM-ul ce mai face ?
harby ;))
QUOTE(Catalin THW @ 12 May 2015, 11:39)
Salut Mihai,

Sa nu-mi spui ca nu ti-a placut 70-ul de Hunedoara ,

FUM-ul ce mai face ?
*



Cum sa nu-i placa,doar ce l-ai surprins ca iesea din masina smile.gif)).
DACIOTUL_97
QUOTE(Catalin THW @ 12 May 2015, 12:39)

FUM-ul ce mai face ?

*



Face "FUM" laugh.gif -glumesc.Asteptam noutati de la domnu' Mihai.Banuiesc ca bajetii nu au stat degeaba mandru.gif
roby_1300_rap
QUOTE(Catalin THW @ 12 May 2015, 12:39)
Salut Mihai,

Sa nu-mi spui ca nu ti-a placut 70-ul de Hunedoara ,

FUM-ul ce mai face ?
*



ne-ai surprins in mijlocul sedintei radmasa.gif
Mihai,ro
Catalin THW blink.gif blink.gif blink.gif moama si deci erati in zona si nu v'am ochit io wacko.gif creca eram prea concentrat icon_mrgreen.gif trebuia sa ne intrerupe'ti ca si asa n'am mai vorbit de o caruta de ani cu dvs. ! unsure.gif

Cat despre 7 zeciu' lu Roby.. cum sa nu'mi placa e superba, cui nu i'ar placea?! wub.gif cool.gif

FUM'u e bine.. oarecum.. adica am stagnat o perioada dupa cum am spus acum deabia am inceput cat de cat sa miscam ceva, o sa pun poze sambata-duminica cool.gif

DACIOTUL_97 pai n'au stat de geaba da nici mare lucru' n'au facut biggrin.gif o sa "vine pozilii" wink.gif
sorin105
wink.gif)+13 May 2015, 15:03-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 13 May 2015, 15:03)
Cum sa nu-i placa,doar ce l-ai surprins ca iesea din masina smile.gif)).
*


Ii place de hunedoreanca,dar brasoveanca i-a rapit inima,amintiri din tinerete smile.gif)

Cred ca tot eu te scap de beleua care te stagneaza.

Mihai,ro
QUOTE(sorin105 @ 14 May 2015, 00:43)
Ii place de hunedoreanca,dar brasoveanca i-a rapit inima,amintiri din tinerete smile.gif)

Cred ca tot eu te scap de beleua care te stagneaza.
*




Eu cred ca nu wink.gif icon_mrgreen.gif
iulica89
Salut!
Peste Korroplex se poate chitui/vopsi(spritzkit) direct sau mai trebuie dat cu grund pentru caroserie?

Spor la treaba!
Mihai,ro
iulica89 salutare, iote c'am mai intrat si io la fix oarecum, pai peste korroplex poti sa dai direct cu chit sau cu orice altceva, nu e nevoie sa matuiesti sau sa dai alt intermediar.

Am dat chit peste korroplex sa vedem cum se comporta si n'are nici pe drq prinde foarte bine pt ca substanta asta (korroplex) e foarte subtire, zici ca e apa chioara si poti sa dai linistit, daca vrei, poti sa dai 2-3 maini de korroplex, cu toate ca am inteles c'ar fi suficienta una singura si apoi sa dai chit direct, eu momentan n'am avut nicio problema, am dat cu chit de proba pe o tabla dupa ce am dat korroplex si am indoit'o am batut'o si nu a sarit chitu, decat s'a crapat logic de la deformare.

Momentan mai multe detalii nu iti pot da ca nu ne'am apucat de chituiala sau pregatire pt vopsire.. a fost o tentativa dar am eu alte lucruri momentan, luna viitoare sper sa o bagam la pregatire si atunci iti pot spune mai multe..

App. korroplexul nu ataca / deterioreaza vopseaua sau alte materiale, dar lasa o pelicula inchisa la culoare pe vopsea/ alte elemente.. in rest e foarte ok, il dai acum si peste 3 ore e uscat.. nu tre sa astepti cu zilele. In conculzie dupa korroplex poti sa dai direct cu spritz chit, fuller, grund sau orice altceva, nu trebuie vreun grund sau ceva special pentru ca el se impregneaza in tabla, in rest n'are treaba cu altele. Sper ca ti'am fost de folos, sanatate si spor la treaba! cool.gif
ionutf
Salut Mihai, ati mai facut ceva pe la masina? unsure.gif
Mihai,ro
Salutare din nou,
asadar, dupa o lunga perioada in care nu prea am fost activ nici pe forum si nici pe la servis, unde e batrana revin si eu cu noutati, de vreo luna ne'am apucat de treaba la masina ca aproape tot anu' a stat intr'un atelier si nu s'a atins nimeni de ea.

o sa pun in continuare poze si tot ce trebuie de unde am ramas cu lucrarile cool.gif



1. In primul rand, dupa ce sasiul a fost insonorizat si vopsit am trimis piesele de mecanica (brate, puntea spate, scut fata, scut spate etc.) la sablat si vopsire in camp electro-static.
La majoritatea pieselor de mecanica am mers pe linia originala, adica ma refer la culorile in care erau vopsite de uzina si anume - negru, gri, galben - acestea difera de la masina la masina - la a mea, majoritatea avand primul strat de vopsea galbena (poze).

2. am luat o parte din piesele sablate si vopsite pt a le monta pe masina, mai am de luat scutul spate si saxofonul.

3. carcasa filtrului de aer si baia de ulei au fost curatate la luciu metalic, iar apoi vopsite cu compresorul.


poze: (unele piese inainte de sablare, sablate + poze cu alte piese care dupa sablare au fost vopsite in camp electrostatic)
DACIOTUL_97
Ce marca de vopsea ai folosit la blocul motor ? Si un pret estimativ daca se poate...
Mihai,ro
DACIOTUL_97 nu mai stiu cat am dat pe ea ca o am de anu trecut si am cumparat mai multe alea, parca e marca forch sau wurth, oricum poti sa gasesti aceeasi marie cu alta palarie la magazinele de piese auto, sau cel mai bine iei un spray dala de vopsea si dai pe blocu motor ce culoare vrei, ca oricum blocu motor e din fonta si nu ajunge la nustiu ce temperaturi, adica dupa un drum poti sa pui mana pe bloc ca nu te arzi si deci rezista cam orice vopsea pe el..nu tre sa arunci banii pe vopsea termorezistenta si alte balarii dastea.. cum am facut io...



continuare poze:

-puntea spate care am vopsit'o prima oara cu negru iesise ca un rahat cu frisca peste si am trimis'o la sablat ca era ca dreq dupa cum ati observat in poze. acum ca a venit de la sablat si e vopsita frumos in camp electro.
m'am gandit sa schimb tot ce mai era de schimbat adica pistonase si tot ce tine de sistemul de franare, curatat+revizuit mecanismele alea (arc si tije)din tambur, inclusiv conductele de cupru de pe punte au fost curatate, si suflate cu aer, in concluzie e ca si noua.


-maine o sa pun poze cu piesle de mecanica noi care au fost montate pe masina deja si care o sa fie montate in viitor.

-alte piese venite de la vopsit in camp electrostatic.

-si ultima poza cu cateva piese inainte de sablare wink.gif
ionutf
Super frumos, daca continui asa o sa iasa bijuterie si pe dedesubt si pe partea cealalta blink.gif cand pui pozele cu piesele noi de care mi-ai zis?
Mihai,ro
QUOTE(Mihai @ ro,21 Dec 2015, 02:48)
continuare
*




intre timp:

1.dupa ce am suflat si aspirat lonjeroanele, pragurile si elementele de rezistenta ale sasiului am pulverizat korroplex si fertan in ele pt a stopa rugina care/daca era.

2. am curatat si suflat conductele benzina > tur - retur si conducta frana care duce la puntea spate > am lasat masina pe "burta" pt montare mecanica

3. am montat punte spate asamblata - arcuri, telescoape spate noi

4. am montat mecanica fata - arcuri, telescoape, bucsi, pivoti, rulmenti etc. toate noi (piese comuniste)


INTREBARE: acum daca am bagat convertorul de rugina (korroplex/chelade) in elementele respective, dauneaza cu ceva daca bag si convertorul de la ixell inainte sa bag ceara de cavitati de ixell?

poze:

prima poza cu interiorul pragului dreapta
sobolan
QUOTE(Mihai @ ro,21 Dec 2015, 02:48)
, sau cel mai bine iei un spray dala de vopsea si dai pe blocu motor ce culoare vrei, ca oricum blocu motor e din fonta si nu ajunge la nustiu ce temperaturi,
*



nu tine vopseaua la spray pe bloc,mai ales daca scapi ulei pe ea sau benzina...vopseaua la spray e un rahat(scuza-ma) si se foloseste doar in caz de nevoie la retusuri mici (temporar) sau piese mici si "reci" .......

Imi place cum lucrezi,esti foarte meticulos....spor !!! smile.gif
Mihai,ro
continuare:

1.dupa ce am suflat si aspirat lonjeroanele, pragurile si elementele de rezistenta ale sasiului am pulverizat korroplex si fertan in ele pt a stopa rugina care/daca era.

2. am curatat si suflat conductele benzina > tur - retur si conducta frana care duce la puntea spate - dupa care am lasat masina pe "burta" si le'am prins in clipsuri





sobolan multam de aprecieri!

cat despre vopsea pt motoare > io am vb cu userul DaniBTL din Alba mai demult cand am bagat masina in servis de motoare si alte alea si tin minte ca l'am intrebat cu ce vopseste el motoarele cand le reconditioneaza/reface si mi'a zis clar ca pot sa dau cu orice pe el ca nu se intampla nimic mi'a spus ca ar fi bine ca dupa ce il curat la luciu metalic sau dupa ce il sablez sa ii dau musai grund si abia apoi sa'l vopsesc. io oricum n'am dat cu spray deci nu garantez nimic, puteti sa'l intrebati personal ca poate n'am inteles io bine. wink.gif

ionutf
Pana la urma ai gasit clipsuri pt conducte blush.gif Bravo īmi place!
Mihai,ro
continuare:

3. am montat punte spate asamblata - arcuri, telescoape spate noi

4. am montat mecanica fata - arcuri, telescoape, bucsi, pivoti, rulmenti etc. toate noi (piese comuniste)
oldtimercraiova
Spor la muncį , Mihai!
Mihai,ro


continuare poze - mecanica:

sobolan
QUOTE(Mihai @ ro,22 Dec 2015, 00:45)



sobolan multam de aprecieri!

*




le meriti din plin,ceea ce faci tu acolo este arta,nici fabrica n-a facut asa ceva....BRAVO !!!!!!!!!!!
Mihai,ro
sobolan facem si noi ce putem icon_mrgreen.gif

oldtimercraiova multam, chiar o sa am nevoie de ceva spor ca vreau sa fie gata pana in mai, adica vopsita, asamblata tot.. si daca iese bine ne vedem la BV cool.gif daca nu, n'o scot la soare mad.gif

ionutf maine sper sa'mi fac timp sa pun si poze cu o parte din piesele de mecanica ce vor fi montate sau chiar au fost montate, ca nu mai stau sa le triez.
Da, intr'un final am facut rost de clipsuri de la oamenii de pe aici din servis, 2-3 de la unu, 2-3 de la altu si tot asa icon_mrgreen.gif

acum revin si eu cu o intrebare: daca am bagat convertorul de rugina (korroplex/chelade) in elementele respective, dauneaza cu ceva daca bag si convertorul de la ixell inainte sa bag ceara de cavitati de ixell? intreb ca deja le'am cumparat si nu stiu daca poate afecta cu ceva..

Cam atat pentru azi, sper ca va placut unsure.gif S'aveti spor la treaba !
sobolan
QUOTE(Mihai @ ro,22 Dec 2015, 02:07)

acum revin si eu cu o intrebare: daca am bagat convertorul de rugina (korroplex/chelade) in elementele respective, dauneaza cu ceva daca bag si convertorul de la ixell inainte sa bag ceara de cavitati de ixell? intreb ca deja le'am cumparat si nu stiu daca poate afecta cu ceva..

*



s-ar putea sa dauneze ...acizii aia sa nu reactioneze urat intre ei....ai dat cu chelade(e f.bun) e de ajuns...baga ceara la greu,sa balteasca ceara prin ele.....
BLUE R 19
Frumoasa lucrare, felicitari...dupa atata munca si grija nu-i kosher cu suruburile alea de 5,8 de la pivotul inferior. Culoarea asta ...rosu rubin smile.gif
Mihai,ro
BLUE R 19 pai daca toate suruburile de pe pivotu' original le'am taiat cu flexu ca altfel n'avem cum sa'l scot asta e.. wink.gif
Rosu 270 a inceput sa'mi placa in ultima vreme, inainte nu prea simpatizam nuanta asta da' amu chiar n'as mai vrea s'o schimb, oricum din punctu meu de vedere pare ca da bine cu alea galbene..cel putin pe dedesubt biggrin.gif cool.gif
si inca ceva, cred c'am mai mentionat, fac masina asta ca sa ma dau cu ea nu ca s'o tin in vitrina, asa ca probabil piesele de mecanica o sa mai fie schimbate, nu cred c'o sa particip cu ea la vreun concurs de eleganta, stil si rafinament ca nu cred c'o sa iasa chiar perfecta, da' cine stie laugh.gif

sobolan asa m'am gandit si eu, sa nu faca vreo reactie cumva.. da acu daca tot am materialele, o sa fac eventual o proba separat, pe o tabla, sa vedem daca sunt reactii adverse icon_mrgreen.gif


intre timp:
1. am spalat cu nitro-diluant excesul de zinc si am aplicat grund peste pedalier si pe unde a mai fost necesar
2. am dat cu chelade prin portbagaj apoi tras mastic pe la imbinari
3. am slefuit portbagaju cu smirghel
4.am dat 2 maini de vopsea rosie mai groasa pe sasiu peste grund, care o sa se usuce probabil pan la anu'.. rolleyes.gif
5.am matuit capota spate si capota fata.. au 4 straturi de vopsea pana la cea originala, la fel ca restul masinii, tre s'o facem pana la aia originala ca astea sunt niste porcarii de vopsele, si n'am chef de surprize neplacute, mai ales ultima vopsea (asa am cumparat masina) e crapata peste tot.. mama ei de vopsitorie..
6. am insonorizat aripile fata si am dat 3 maini de vopsea pe ele

poze:
Mihai,ro
intre timp:

1. am aliniat piesele pe masina = capote + usi
2. am slefuit 4 randuri de vopsea pana la cea originala
3. s'a dat cu chit pe unele piese
4. am aplicat grund epoxidic pe caroserie (piesele de mecanica montate au fost izolate pt evitarea gazarii lor)
5. s'a matuit grundul epoxidic si s'a aplicat grund filler peste cel epoxidic
6. s'a continuat cu chituirea si pregatirea pt vopsire


poze:


am incurcat pozele da ma rog, deci unde e chit pe masina si unde st aripile de fata si alte piese la luciu metalic, e inainte de grunduire, ca nu mai stau sa le sterg sa le sortez.
grundul a fost aplicat in 3 maini diluat 30% si apoi dupa 1 saptamana de uscare s'a matuit pe ud cu smirghel de 220 apoi aplicat grund filler alb.
ulterior s'a mai chituit local iar apoi s'a reaplicat filler alb, care in cele din urma a fost matuit pe ud cu 240-220.
dupa fiecare operatiune de matuire pe ud a urmat inca odata matuire pe uscat cu smirghel de uscat, apoi suflat, stearsa si degresata.

continuare poze
Catalin THW
Bravo Mihai , o sa iasa o restaurare la Superlativ Absolut,

Felicitari , si urmaresc cu mare placere aceasta restaurarea.
eye88full
excelent lucrat!! va fi o masina foarte frumoasa cool.gif spor la treaba! cheers.gif
Mihai,ro
Catalin THW Salutare domn Catalin, multam fain de aprecieri!
Acum io am cam facut tot ce s'a putut sa fie cat mai in regula masina, dar mai sunt multe de lucrat si as cam vrea s'o termin pana in primavara cool.gif


eye88full merci de aprecieri, asa sper si eu, sper sa fie un rezultat placut, da' sa vedem, nu garantez nimic pana nu e gata icon_mrgreen.gif




intre timp:

1. am matuit masina cu 240 pe uscat
2. am aplicat grund filler cu intaritor mai colorat
3. s'a matuit masina inca odata si am reaplicat alt tip de filler aproape identic la culoare cu cel crem cu care am vazut c'a fost facuta masina in uzina
4. s'a matuit si acela si acum urmeaza vopsitoria, pregatitoru' ma tot batut la cap ca ar mai fi trebuit chit pe colo pe colo da nu am fost de acord, mai bine sa fie defecte decat un kil de chit pe piesa si peste 3 luni sa crape sau mai stiu io ce...




poze:



l.e: cam astea sunt pozele, n'am mai scris si pozat fiecare maruntis in parte ca se cam vad in poze, am mai dat cu insonorizant pe ici-colo, cu grund si cu mastic prin portbagaj etc.


urmeaza matuire cu p400 pe ud si apoi p400 de uscat, iar apoi sa'i dam cu "ruj" wink.gif
madalin78
jos cu basca de ciment ... spor la treaba smile.gif
Catalin THW
Mihai, pe capote spate o sa-i pui scris mic cu DACIA 1300 ? Stii ca pentru '74 ar trebuii scisul cu caractere mari.
Mihai,ro
madalin78 cool.gif cool.gif


Catalin THW pai o sa'i pun scris mare, dar mai intai tre' sa gasesc unul.. ca original stiu, a avut scris mare dar cu litere despartite, da cum alea sunt extrem de rare si chiar daca gasesc nu'mi vine sa arunc 2 mil pe 3 litere, m'am gandit sa ii pun dala mare dar legat.
Sa vedem, daca am noroc poate fac rost si de litere despartite, da' tre sa gasesc gaurile in care vin prinse icon_mrgreen.gif
matei catalin
Bravo Mihai frumos lucrat,la ce service o faci poate trec sa o vad si eu?
Mihai,ro
matei catalin Salutare domn Catalin, multam fain de aprecieri, o sa va trimit mesaj privat unde se desfasoara activitatile, da' amu ce sa zic, mai bine o vedeti cand e gata ca momentan e inca la pielea goala cool.gif

Procedeu vopsire:
Caroseria:
1. am pregatit masina de vopsit - matuita cu smirghel 400 pe ud iar apoi inca odata cu 400 smirghel de uscat, suflata, aspirata si degresata cu 1 zi inainte de vopsit si in ziua respectiva inca odata
2. am cumparat 4 kg de vopsea mata pe calculator si 5 kg de lac + intaritor diluanti etc.
3. procedeu vopsire - 3-5 maini de vopsea diluata 60-70% la o temperatura de 18-22 grade
4. procedeu lacuire - 3-4 maini lac diluat 50% cu intaritor si 10% diluant
5. lasat masina la cuptor 1 h cu temp cuprinse intre 50-70 grade - temp maxima atinsa = aproape 70 grade, am copt'o d'au gasit'o dracii.
P.s. [vopsitul caroseriei - fara usi - mi'a mancat 50 litri motorina la temperaturile alea]

Usile - le'am vopsit a 2a zi ca era ora 9 seara cand am terminat masina si am lasat'o in cuptor:
1. usile au fost matuite la fel ca masina pe ud cu 400 iar apoi uscat tot cu 400.
2. suflate, sterse, degresate
3. vopsire - 3-5 maini vopsea
4. aplicat lac - 3-4 maini aceeasi dilutie ca mai sus
5. coacere - 40 min - temp 60 grade
6. ca si masina, usile au fost lasate in cabina pana a 2a zi

Pe fisa tehnica a lacului scrie asa - cu 2 aplicari se obtine o pelicula cu stralucire maxima si o uscare rapida, cu 3 aplicari se obtine o pelicula cu stralucire si rezistenta maxima dar cu o uscare medie.Temp de aplicare 15-30 grade - temp de coacere 40 min la 60 grade - 2h la 30 grade.
Vopsea & Lac folosite = firma PALINAL

Poze:

cam atat cu pozele, sambata-duminica o sa pun si restul pozelor - cu usile - ca n'am apucat sa le descarc si nici n'am timp pana atunci, dar oricum.. au iesit la fel ca masina rolleyes.gif icon_mrgreen.gif
Barbalex
Excelent lucrat,jos palaria! Anu` asta ajungi cu ea la BV?
Mihai,ro

Barbalex Multumesc frumos de aprecieri, pai ce sa zic, nu stiu daca ma incadrez pana in mai cu ea.. ca ma omoara timpu.. mai ales acu la montaj dureaza, toate maruntisurile tre' gasite, montate aranjate..sa vedem, la o adica, daca nu vin cu batrana vin fara ea si tot vin icon_mrgreen.gif
Maniak22
Asa da!! Iese foarte bine. Totusi poti sa imi spui ce firma de lac si vopsea ai folosit ?
harby ;))
Sheriff cu cea mai mare placere te ajut,daca ai nevoie! Vin imbracat ca un chirurg,ca prea frumos a iesit!! wub.gif
Stefan.alex78
E foarte frumoasa, Mihai! Frumos lucrat si vopsit. Daca ai nevoie de bibilitor la maruntisuri ma ofer voluntar smile.gif)
eye88full
a iesit super wink.gif da-i bice la montat sa ne gasim in mai la bv biggrin.gif cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.