Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: taxa auto clio cutie automata 2000
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
cypryus_2007
buna seara, am cumparat de curand un clio an de fabricatie 05/2000 vreau sa il inmatricluez,am scos primul rand de numere rosii si ma interesez sa il inmatriculez luna care vine. aud pareri impartite despre cat costa taxa de prima inmatriculare.motor de 1390,pe acte scrie euro 2
masina este adusa in tara de 3 luni a fost scos primul rand de numere rosii, sunt la al doilea rand de numere rosii. stie careva cat e taxa de inmatriculare? masina este cutie automata
STALEX2004
ai nevoie de cantitatea de CO2 pt a calcula exact taxa...aceasta se regaseste in carte de identitate a masinii...daca nu e trevuta va trebui sa te duci la rar sa o treaca.
UXE
Daca deschidea vreun calculator de taxa se vedea clar ca acolo cere si CO2-ul.. dar se pare ca omul vrea sa i se calculeze taxa de catre altii... nici macar nu a cautat.. sau s-o fi gandit ca o stim noi pe din afara.. happy.gif
cypryus_2007
Multumesc pentru raspuns,am calculat taxa insa nu am trecut pe certificatul din germania CO2 'ul si am pus din ce am mai gasit pe net de la o masina identica aproape.ma gandeam ca gasesc pe cineva care se gaseste sau daca sa gasit in situatia mea si poate stia, atata tot . Ca se presupune ca nici macar nu am calculat taxa si ca vreau sa stiu fara sa ma informez asta e rautate si mistocareala de care da dovada cel prost crescut. Multumesc . huh.gif
espacern
La norma E2 de emisia CO2 nu se tine cont....in calculator ANAF.
Doar la E3/E4/E5 trebuie specificata cantitatea de CO2.....pentru calcul.

@+
argon
Taxa e ~2100 lei, nu are nici o importanta co2-ul fiind euro 2, si nici cutia automata nu are nici o legatura cu taxa.

Nu uita de inca 450 lei aruncati la RAR.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.