Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme supapa buson rezervor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
jfo
Salutare!sa va povestesc patania mea poate
a mai patit cineva la fel sad.gif ,zilele trecute am fost plecat in concediu si ca tot omul am pregatit masina de drum schimbat tot ,filtre ,ulei ,placute aveam o eroare in bord de la egr am stins-o ,ma rog inainte de plecare mici teste bineinteles totul ok,cu o seara inainte de plecare ii fac plinul pana in gura nu stiu ce a fost in capul meu am auzit pe multi ca nu e bine dar asta e voiam sa evit sa alimentez in Bulgaria,dupa 150 km a inceput distractia prima data intr-o depasire se aprinde martorul stop, serv plus cel de bujii spiralat in spate mare nor de fum motorul a inceput
tacane nu puteam sa deopasesc 2000 de ture zici ca batea toaca mult fum in spate ,pana la destinatie sa mai oprit de vrei 2 ori cam cu vreo 50 de km sa ajung a inceput sa nu mai scoata fum si tacanea mai incet,la intoarcere a mers bine vreo 50 de km dupa care iar emotii a inceput sa se ridice apa si iarasi tacaneala mai usoara de data asta,ce mi-a venit in cap sa—i scot busonul de la rezervor, am pus o carpa in loc ,masina a mers perfect am tinut-o si in 160 de nervi bineinteles ohmy.gif,am pus-o pe tester nu are nici o eroare stiu ca busonul are o supapa parca e posibil sa se fi dus aia ?,sau ma e vreun furtunas pe langa rezervor care se poate sufla?,nu as vrea sa schimb busonul,alta cheie alta distractie.

13 Jul 2014, 23:05:
Deci nu sa confruntat nimeni cu problema asta ?,inseamna ca sunt eu ghinionist sleep.gif
jfo
Salutare!Am sunat la meseriasii renault biggrin.gif raspunsul lor: credem ca exista o supapa pe supraplin va costa 170 constatarea,pana una alta am desfacut singur furtunul respectiv care vine pe langa gatul de la rezervor l-am suflat cu aer, un mecanic mi-a zis ca a facut dop de motorina pe furtunul respectiv momentan merge bine vedem in viitor oricum e o masina cu multe necunoscute mad.gif
Yan78
170 constatarea!?!? astia sunt meseriasii de la reprezentanta?
jfo
Da mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.