Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Revizie Renault Symbol 120 000km
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
alex_tambrea
Buna tututor,

In primul rand vreau sa va spun ca nu ma prea pricep la masini, asa ca daca exprimarea mea nu va fi tocmai corecta si tehnica, imi cer scuze anticipat smile.gif Detin un autoturism Renault Symbol 1.5dCI din 2008, iar in curand va face 120 000 de km, asa ca va avea nevoie de o revizie mai complexa, mai ales ca in afara de distributie + schimburile normal de filtre, mai sunt si alte probleme pe care as vrea sa le rezolv acum.

Intrebarile (problemele) mele sunt:

1. De unde imi recomandati sa cumpar piesele pentru distributie? Ar fi mai bine sa le cumpar eu sau sa le iau direct de la service unde voi face rezivia?

2. Aerul conditionat nu mai merge. Am incarcat anul trecut cu freon (nu mai fusese incarcat de foarte mult timp si a mers perfect tot anul trecut), dar anul acesta iar nu mai merge. Mi se pare foarte putin sa ma tina doar 1 an. Ce parere aveti?

3. Alte probleme pe care le am: usa din dreapta spate nu se mai deschide pe dinauntru, stropiteii nu imi mai merg (nu mai pompeaza apa) - probabil de la mizeria acumulata, iar cand ploua mai mult, este ud in portbagaj (nu foarte mult).

Intebarea finala si cea mai importanta: la ce service imi recomandati sa rezolv toate aceste probleme si cam cat m-ar costa? In Bucuresti sau imprejurimi va rog.

Orice ajutor este binevenit si va multumesc anticipat.
UXE
QUOTE(alex_tambrea @ 9 Jul 2014, 12:13)

In primul rand vreau sa va spun ca nu ma prea pricep la masini,
*




si nici nu prea vezi bine... sau macar sa ai intuitia de a cauta subiectul acesta daca s-a mai discutat...


Era mai jos http://www.reno.ro/Revizie-120-000-km-page-2-t55017-s30.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.