Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Semnalizare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
sarmale007
Salut am o problema. Becul de semnalizare din fata din partea stanga nu merge. nici cand apas butonul de avarie nici cand folosesc maneta de semnalizare. Sunetul este mult mai rapid decat cel cand semnalizez la dreapta iar becul de pe lateral respectiv spatele masinii palpaie mai rapid. Becul l-am schimbat si aceeasi problema am intampinat. Rog pe cineva sa-mi explice ce ar putea fi.multumesc
andutu
Salut de palpait palpaie mai repede pentru ca computer-ul nu detecteaza becul si asta se cheama eroare este o modalitate de a te avertiza ca nu merg toate becurile.
Daca zici ca ai schimbat becul excludem problema ca acesta ar putea fi ars si mai raman urmatoarele probleme:

1.Verifica bine soclul becului contactele etc daca face bine contact gamalia aia de o infiletezi

2.Verifica mufa care intra in far ( la mine de acolo a fost , numai era infipta bine )
sarmale007
Multumesc.Problema era ca nu facea contact cum trebuie. L-am curatat un pic si a mers
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.