Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Relanti instabil pe GPL
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
istrateionut
Buna ziua!
Am un renault clio 1.4 16v an fab 2002 gpl+benzina si de ceva timp pe gpl imi face probleme la relanti in momentul in care opresc la semafor rentiul oscileaza intre 200-900 rot/min pana se stabilizeaza pe la 550rot/min. mentionez ca nu face tot timpul.
Instalatia este TARTARINI
razvantrc
revizii ai facut la gpl-ul ala? recomand o vizita la o diagnostigare, nu este de joaca cu gpl-ul
istrateionut
Revizia este facuta. Am fost la un service care monteaza gpl pentru o diagnosticare dar in Barlad nu au interfata pentru instalatia mea.
https://www.youtube.com/watch?v=w3mb-H23Jp0&feature=youtu.be
Cam asa face cateodata se stabilizeaza dar cateodata face mereu
Farcasu
salut
am si eu un renaul 1.4 motor de 55kw, tot pe gpl, la mine se manifestau variatiile si cand mergea pe benzina pana la trecerea pe gaz. am scris si eu pe forum, cineva mi-a recomandat un reglaj de culbutori. daca inca nu ai facut reglaj de culbutori recomand unul. la mine variatiile au disparut, acum doar oscileaza putin acul pe turometru, dar nu mai scade sub 500 ture.
si eventual un curatat de clapeta de acceleratie, schimb bujii, verificat bobina.
stiu ca la mine au schimbat bobina, bujii, fise.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.